| gloria a întrebat:

daca stie cineva cu ce pot ajunge(transport in comun) din centru Piata Unirii la Gradina Zoologica? sau din alta zona nu neaparat Unirii...mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| zamolczezingri31 a răspuns:

Din Piata Unirii din Bucuresti, exista Metroul pana la Statia Aviatorilor (unde cobori si urci scarile, la suprafata, la Televiziunea Romana). De acolo, mergi in Statia de Autobuz care duce spre Casa Presei Libere si iei 335, 331, 131 si chiar 330.Cobori la Statia de la Casa Presei Libere(335, 331, 131) sau la capat-Hotel Sofitel (330). De acolo, exista autobuze si microbuze care te duc direct la Gradina Zoologica, spre Aeroportul Otopeni. O alta varianta ar fi, daca nu s-au sistat-adica eliminat-inca, un Autobuz sau un Maxi Taxi, care duce direct spre Aeroporturile Baneasa sau (si) Otopeni... Din pacate nu cunosc ce numere au. Dar, Bafta...

2 răspunsuri:
| gloria explică:

Multumesc @ zamolczezingri31happy

| ilinca98 a răspuns:

Cu metroul