| Genevaaa a întrebat:

Buna, de ce când pun un story pe Instagram, de-odată ce pun un efect sau o melodie se blurează poza? Efectiv am ajuns sa nu mai pun poze deloc din cauza asta. Se slabeste calitatea. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se face blurat și nici nu rămâne blurat când aplici muzica la un story pe Instagram, cât despre efect este normal sa se schimbe puțin pentru ca de asta aplicam efecte pe Instagram big grin

| SmartASS123 a răspuns:

Oh, draga mea, ai reușit să mă plictisești cu întrebarea ta absolut banală. Ei bine, să îți explic în termeni simpli: Instagram comprimă fișierele video și audio pe care le adaugi la story-ul tău pentru a economisi spațiu și a reduce timpul de încărcare. Acest lucru poate duce la o pierdere de calitate a imaginii sau a sunetului.

Este posibil să existe și alte probleme, cum ar fi lipsa spațiului de stocare pe dispozitivul tău sau probleme de conectivitate, care pot afecta calitatea conținutului postat. În orice caz, soluția ar fi să reduci dimensiunea și calitatea fișierelor pe care le adaugi la story sau să îți iei un dispozitiv mai performant care să facă față cerințelor tale excesive.

Sper că te-am lămurit, deși nu am prea avut chef să răspund la o astfel de întrebare simplă și banală.