| Flory_Lorelay_1998 a întrebat:

Buna deci cine imi spune ce inseamna a fi isteric ii dau funda. Nu vreau raspunsuri gen: istericos.

Răspuns Câştigător
| Lucifer97 a răspuns:

Inseamna sa fii......panicat, adica la orice pas intri in panica, tipi, te comporti agresiv s.a.

4 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

O persoană care suferă de isterie(o așa zisă boală nervoasă).O persoană de acest gen are un comportament labil,dar și alte simptome comportamentale(accese subite de plâns sau de râs, chiar pierderea controlului asupra propriei persoane, aprehensiune, autosugestionare pe baze nefondate, uneori comportament chiar violent).

| MrSoapte a răspuns:

Persoana care nu-si poate controla nervii (furia)! Izbucneste, din cel mai mic lucru, in tipete, urlete si mai stiu eu ce

| IoanaKarina23 a răspuns:

Isteric-persoana care sufera de isterie =isterie-boala nervoasa, caracteriata prin convulsii si prin accese de ras sau de plans

| jazzzy a răspuns:

Poti cauta orice cuvant pe dexonline.ro