| Girly97 a întrebat:

Buna dimineata! Am o mica intrebare: probabil ati auzit ca in 2021 va fi ultima data cand vom schimba ora in toata Uniunea Europeana. Am inteles totusi ca telefoanele sunt setate din fabrica sa isi schimbe ora in ultima duminica din martie si ultima duminica din octombrie. Ma gandesc ca este posibil ca ele sa continue sa isi schimbe ora automat chiar si dupa 2021 daca asa au fost programate? Se va gasi o solutie pana atunci?

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Vor fi actualizari la soft.Si acum daca nu se schimba, era de ajuns o conexiune la internet si problema era rezolvata!

| AC4S4 a răspuns:

Poate ai observat ca, din cand in cand, primesti actualizari pentru telefon. Probabil va fi ceva de genul si atunci, nu e imposibil.

| Panamax a răspuns:

O sa -ti dea un marker sa corectezi ora pe ecranul telefonului de cate ori ai nevoie.
Doar tie.

| gogu220 a răspuns:

O să ne dea o rotiţă mică şi după 2021 vom regla ceasul telefonului manual. :-)

| Demidol a răspuns:

Softul va fi actualizat automat si ora va fi cea corecta.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru250201 a răspuns:

O sa faca actualizari de soft stai linistit

| SalutCeFaceti a răspuns:

Nu exista asa ceva: "Sa se gaseasca o solutie". Asta e o problema minora, insesizabila, de neconceput printre probleme chiar. Un mic update de software rezolva asta.

| blzer a răspuns:

O să vină un update de software și o să se regleze automat, nu o să fie nevoie să le schimbăm noi manual.

Succes.winking