| Teo0011 a întrebat:

Va salut! Vreau sa va intreb, daca Marea Britanie iese oficial din Uniunea Europeana pe 01.01.21,cum mai pot calatorii catre aceasta destinatie? Ideea e ca mama mea locuieste si munceste in Marea Britanie si eu voiam sa ma duc la munca(macar pentru cateva luni), dar am inteles ca dupa 1 ianuarie 2021, nu va mai fi posibil sa calatoresti fara un motiv.Am inteles totusi ca te poti duce fara viza, pentru o perioada de 6 luni,pentru a-ti vizita familia, prietenii etc.Se poate ca in aceste 6 luni sa si muncesc(intr-o fabrica, fara vreo calificare anume). Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu se stie care o sa fie conditiile de calatorie in Marea Britanie incepand cu 1.01. 2021. Se poate sa fie asa cum spui dar se poate si sa fie nevoie de viza, o sa aflam pana la sfarsitul anului.