| alexxino a întrebat:

Buna eu as vrea sa slabesc ateva kile in cateva saptamani dar nu vreau sa cumpar chesti su pastile asa ca ajutati-ma sa slabesc datim sfaturi (care sfat e mai interesant dau funda)

3 răspunsuri:
| AlexOrian a răspuns:

Uite sfatul meu, in 2 saptamani slabesti sigur 5 kilograme:
1.Fa sport si cand vi vei observa ca tie foame nu? Ei bine mananca 2 fructe,cand faci sporturi grele corpul este obosit si isi ia energie din grasime, dar dupa ti-o cere inapoi, tu nu o sa ii dai grasime ci energie din fructe, cauta sa faci inot sau sporturi care te obosesc rau, daca faci sport 2 zile si a 3-a zi mananci KFS s-a dus totul de rapa! Mananca supa si piept de pui pentru ca el este muschi nu grasime!
2.Incearca sa faci macar 2 ore pe zi sport,adica flotari, alergari, abdomene etc...
3. Daca nu te poti abtine, am o solutie:
De luni pana sambata ti regim, iar duminica poti manca ce vrei! Absolut!
Sper ca te-am ajutat!

| AndreeaAndre1D a răspuns:

Hei,poti slabi si prin dansuri (zumba) numai ca de obicei platesti ca sa mergi in astfel de locuri, am eu alta solutie pentru tine. 1 Inainte de micul dejun bea un pahar de apa calduta cu lamaine iti va umble burtica apoi mananca ceva simplu ca o paine prajita bea foasrta multa apa chiar daca nu iti este sete. ATENTIE APA nu SUC! la pranz nu manca prajeli sau alte chesti cu grasime...incearca putin peste cu lamaie sau niste legume fierte o ciorbita, atentie e foarte important sa nu te grabesti cand mananci, ar fi benefic sa renunti la cina, la inceput iti va fi greu dar dupa ce te obisnuiesti nu o sa mai ai nici o retinere. renunta la dulciuri si fa sport alearga, du-te in parc sau date cu bicicleta, sportul este foarte important intr-o dieta. Funda te rog?

| sweetsabrina a răspuns:

Exista tot feluri de dansuri cum ar fi zumba la salile de sport eu am slabit vara trecuta 5kg facand acasa de pe un dvd sport cam in fiecare zi cate 30-50 de minute pe langa faptul ca am tinut dieta. Sper ca te-am ajutat