| penthouse a întrebat:

fac scoala de soferi. are ceva daca invat din legislatia din 2007?

Răspuns Câştigător
| akaa a răspuns:

Pai... e din 2007, atunci are. Multe chestii au fost adaugate si altele modificate. Daca era din 2009 sau din 2010 nu avea nimic. Dar e foarte in urma. Poti invata dar sa stii ca daca la examen iti da ceva si nu o sa stii inseamna ca trebuia sa fie una noua.In mare parte e buna si 2007 dar sunt unele chestii pe care nu le mentioneaza acolo. Sper ca o sa te ajute ce ti-am spus. fundita? big grin

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca este o idee buna. OUG 195/2002 a fost modificata dupa 2007 de 4 ori, de asemenea s-au schimbat prevederile privind examinarea pentru obtinerea permisului, acum fiind in vigoare cele aprobate prin Ordinul 268/2010. Cred ca este bine sa studiezi legislatia dupa actele normative existente pe drpciv.ro, este site-ul oficial si aici sunt formele actualizate ale acestora. Succes si numai bine!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru a fi sigur de reusita, cel mai bine este sa folosesti legislatia care este in vigoare in acest an, pentru ca in timp apar modificari de legislatie rutiera conform normelor europene.

| anutza a răspuns:

Da pentru ca s-a modificat in 2010

| VORTEX a răspuns:

Buna,cel mai bine e sa inveti dupa legislatia din 2011 pentru ca in fiecare an se aduc modificari legislatiei si este bine sa ai in vedere aceste modificari.

| rolfenstein a răspuns:

Da are.e cam veche si s.au mai schimbat unele lucruri.incearca legislatia din 2009 sau 2010.

| BoOgGhHyY a răspuns:

Da aia nu mai e buna deoarece sa mai schimbat da ia-ti un de 2010

Răspuns utilizator avertizat