| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy, asa deci, am 17 ani, 78 KG happy nu sunt gras, in fiecare zi fac la bara multe si la paralele daca stiti happy si am burta am grasime, scap de grasimea de la burta daca fac asa zilnic la bara si paralele? Sau daca nu, va rog dati-mi un program plis sa scap de grasimea asta ca nu stiu ce sa mai fac sau poate o dieta numai grasimea de la burtica sa se duca pe rapa big grin

Răspuns Câştigător
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai daca mananci sanatos singurele exercitii care iti trebuie sunt, alergare dimineata si seara cate 30 de minute, sa faci cate 100 de sarituri de coarda pe zi, 50 dimineata si 50 seara, sau daca ai rezistenta sari coarda pana o sa transpiri de tot corpul iti va fi ud, si fa aceste exercitii pentru abdomen http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474,funda?

1 răspuns:
| Pitzipoanca a răspuns:

Toti oamenii au intre intestine si peretele abdominal un fel de membrana mai groasa, pe care exista niste ciucuri de grasime. Aceasta membrana se numeste omentul mare si acopera organele intra-abdominale ca un sort. Ideea e ca, la barbati, grasimea se depune incepand cu aceasta zona. Astfel, nu va fi suficient sa tragi la sala, va fi nevoie si de putina dieta, deoarece doar prin dieta scapi de grasimea din jurul organelor. Fara dulciuri, paste fainoase, sucuri, junk-food. Stii povestea. Si eventual scade in general cantitatea de mancare pe care o consumi.