| FunnyLoOVe a întrebat:

Helpppppp!

Am de facut un referat l dirigentie pentru maine care se intituleaza:Cum ma apar, la cine apelez?

Am cautat pe net dar nu am gasit nimic, poate gasiti voi ceva, un site.

dau funda!

4 răspunsuri:
| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Nu stiu nici un site far am facut si eu asta la dirigentie laughing si ne-a vbit de situatii in care trebuie sa fim aparati ( la varsta noastra ) si cum ne aparam ( prin prevenire etc. ) la chestii d genu asta nu gasesti ceva strict... trebuie sa inventezi chestii,, ca sa ocupi foaia,, laughing

| DorelXD a răspuns:

Eu unul nu inteleg la ce iti trebuie internetul pentru asa ceva. Si acum, inca o chestie...de ce sa te aperi? De anturaje, vicii, influente proaste sau de hoti? Ca nu inteleg. Eu zic sa iei un pix, o foiae si sa scrii ce iti trece prin cap (sa nu scrii cuvinte gen sange, neuroni, si alte chestii...).

| lucica99_8361 a răspuns:

Parerea mea ese ca in acest referat trebuie sa scrii despre drepturile omului, despre drepturile copilului, ceva de genu' ca nimeni nu are dreptul sa te injoseasca atit moral cit si fizic. Mereu au existat linii fierbinti referitor la acest caz.
http://www.europarl.europa.eu/......a-copiilor aici gasesti mai multe... poti de asemenea cauta pe google : protejarea copiilor, sau protejarea drepturilor omului, etc.

| lucica99_8361 a răspuns:

Hei, funda pentru raspunsul meu de mai jos? love struck