| remi288 a întrebat:

Buna! In legislatia de la Beach Please scrie ca daca ai 14 ani poti intra doar cu un tutore legal sau parinte. Eu am 14 ani, daca vine cu mine fratele meu care are 18 ani pot intra?

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Fratele tau nu este tutore legal de drept in cazul tau. Ci parintii tai. Dar poti incerca totusi. Poate face fractu o romaneasca cu paznicul de la intrare si intri si tu cumva.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fratele tau nu este parinte, tutore sau alt reprezentant legal, asa ca depinde exclusiv de personalul de la intrare daca te lasa sa intri sau nu.

| Simpatic a răspuns:

Din Regulamentul Beach, please rezulta urmatoarele :

ACCESUL MINORILOR ȘI PERSOANELOR CU DIZABILITĂȚI

3.1. Accesul minorilor sub 15 ani nu este permis în cadrul Festivalului.
3.2. Accesul la Festival este permis tuturor persoanelor începând cu vârsta de 15 ani.
3.3. Pentru cei cu Varsta cuprinsa intre 15 si 18 ani este necesară declarația de angajament completată de către părinte, tutore sau reprezentant legal, în original, pe care acestea trebuie sa le poarte asupra lor pe tot parcursul Festivalului si fără de care nu va fi permisă intrarea minorului în zona Festivalului, indiferent dacă are sau nu însoțitor. "

poti consulta regulamentul complet aici https://beach-please.ro/wp-content/uploads/2024/02/Regulament-BP-2024.pdf

| Wr3nch a răspuns:

Nu prea. Daca scria : insotit de un adult major, sau o ruda majora, atunci da, putea sa vina fratele tau. Dar asa numai daca vin parintii cu tine. Ca nu il pot face tutore legal pana incepe festivalul, dureaza mult si costa bani.

| Dragobeta a răspuns:

Fratele este tutore legal? Daca poate dovedi cu acte emise de o judecatorie...

| PufuletiStarNesarati a răspuns:

In teorie nu poti, doar daca dai si tu ceva bani la intrare sau il cunosti pe Travis Scoot sau Gheboasa, asculta de mine, sunt avocat pustiule.

| remi288 explică (pentru PufuletiStarNesarati):

Multumesc frumos pentru raspuns!