| Amalya_4899 a întrebat:

Buna informati despre justin bieber?

17 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

S-a inventat wikipedia

| 1Q a răspuns:

Uite informati:Justin Bieber

Bieber la 2010 Casa Albă Easter Egg Roll
Informaţii generale
Naştere numele Drew Justin Bieber
Născut o martie 1994 (1994-03-01) (16 ani) [1]
Origine Stratford, Ontario, Canada
Genuri Pop, R & B [2] [3] [4]
Ocupaţii Singer-compozitoare, muzician, actor
Instrumente de voce, chitara, pian, percuţie, [5] trompeta [6]
Ani de activitate 2009-prezent
Etichete Island, RBMG
acte asociate Usher
Site-ul justinbiebermusic.com

Justin Drew Bieber [7] (pronunţat / bər bi ː /, născut la o martie 1994) [1] este un canadian pop-R & cantareata B. [2] [3] [4] Bieber a fost descoperit în 2008 de către Scooter Braun, care sa întâmplat să întâlni Bieber videoclipuri pe YouTube şi mai târziu a devenit managerul lui. Braun aranjat pentru el să se întâlnească cu Usher, în Atlanta, Georgia, şi Bieber a fost semnat în curând la Raymond Braun Media Group (RBMG), un joint-venture între Braun şi Usher, [8] şi apoi la un contract cu Island Records oferite de LA Reid. [5] [9]

Debutul său single, "One Time", a fost lansat la nivel mondial în 2009, şi clasat în top 30 în peste zece ţări. Acesta a fost urmat de eliberarea de debut, My World, pe 17 noiembrie 2009, care a fost certificat cu platină în Statele Unite, facandu-l primul artist de a avea şapte melodii dintr-o diagramă albumul de debut pe Billboard Hot 100. [10] Lui Prima lansare studio complet, My World 2.0, a fost lansat pe 23 martie 2010 şi a primit de la un succes similar, a debutat la numărul unu şi în top zece de mai multe ţări şi a fost certificat cu platină în Statele Unite. Acesta a fost precedată de top la nivel mondial-zece single, "Baby", în ianuarie 2010.

Bieber a fost născut pe 1 martie, 1994, în Londra, Ontario [11] şi a fost crescut în Stratford, Ontario. Mama lui Bieber, Pattie Mallette, a fost de 18 de ani, atunci când ea a ramas insarcinata cu fiul ei. Mallette, care a lucrat o serie de locuri de muncă de birou low-plata, a ridicat Bieber ca o mama singura. Cu toate acestea, Bieber menţine contactul cu tatăl său, Jeremy Bieber. El este de origine germana paterne cu stră-bunicul din Germania emigrarea în Canada. [12] [13] [14] După cum a crescut, Bieber învăţat singur să cânte la pian, tobe, chitara, şi trompetă. [15] La începutul anului 2007, când el avea doisprezece ani, Bieber cântat Ne-Yo lui "Deci, Sick" pentru un concurs de canto local în Stratford şi plasat al doilea. [5] Mallette postat un video pe YouTube de performanţă pentru familia şi prietenii lor pentru a vedea. Ea a continuat să încărcaţi videoclipuri de a canta Bieber acoperă din diverse melodii R & B, şi de popularitatea lui Bieber pe site-ul a crescut. [9]

Carieră
2008-09: Discovery si lumea mea
In timp ce cauta video de o cântăreaţă diferite, Scooter Braun, un director executiv de marketing fostul So So Def, clic pe una dintre Bieber din 2007 video de accident [13] Impresionat,. Braun urmarit teatru Bieber a fost performante in, situat şcoală Bieber, şi a contactat în cele din urmă Mallette. Mallette a fost reticent; ea a amintit roagă, "! Dumnezeu, l-am dat la tine Ai putea trimite-mi un om creştin, o etichetă creştin" [13] Cu toate acestea, după ce sa rugat cu bătrânii biserica ei şi de a primi încurajare lor, ea a permis să Braun zbura Bieber, apoi 13, [9] la Atlanta, Georgia, pentru a înregistra casete demo [13] La o săptămână. după ce sosesc, Bieber a cântat pentru cantareata R & B / compozitorul Usher [16]. Bieber a fost curând a semnat la Raymond Braun Media Group (RBMG ), un joint-venture între Braun şi Usher. [8] Justin Timberlake a fost, de asemenea, semnalat în cursa de a semna Bieber, dar a pierdut războiul de licitare pentru Usher. [8] [17] Usher aranjat apoi o audiţie cu Antonio LA Reid din Insula Def Jam Music Group, care a semnat Bieber la Island Records în luna octombrie 2008 (rezultând într-un joint-venture între RBMG şi Island Records). [5] [8] [9] La acel moment, Bieber şi mama sa sa mutat la Atlanta, de asemenea, casa de Usher şi Braun, la baza carierei sale [8] Braun a devenit managerul lui Bieber. [9]

Bieber în septembrie 2009 la Nintendo World StoreBieber lui primul single, "One Time", a fost lansat la radio în timp ce Bieber a fost de înregistrare încă albumul de debut. [18] Cântecul a ajuns la numărul 12 pe Hot canadian 100 în prima săptămână de lansare în iulie 2009, [9] şi mai târziu a ajuns la numărul 17 de pe Billboard Hot 100. În toamna lui 2009, aceasta a avut succes pe pieţele internaţionale. [19] Piesa a fost certificat cu platină în Canada şi SUA şi aur în Australia şi Noua Zeelandă [20]. [21] [22] prima Bieber album My World, a fost lansat în noiembrie 17, 2009. Trei single-uri consecutive, "unul mai puţin Lonely Girl", "Love Me", şi "Favorite Girl", au fost lansate exclusiv pe magazinul iTunes şi cartografiată în cele patruzeci de sus a Billboard Hot 100. [19] "O mai puţin Lonely Girl" a fost lansat mai târziu, de asemenea, la radio şi a ajuns în cele cincisprezece top în Canada şi SUA, fiind Gold Certified în aceasta din urmă. [19] My World în cele din urmă a fost certificată de platină în SUA şi Canada şi argint în Regatul Unit. [22] [23 ] Pentru a promova albumul, Bieber efectuate în mai multe spectacole live, cum ar fi mtvU lui VMA 09 de turism, program european The Dome, YTV's Star Next, The Today Show, [24] [25] Wendy Williams Show, Lopez Tonight, The Ellen DeGeneres Show, It's On cu Alexa Chung, Good Morning America, Chelsea ultimul timp, şi BET's 106 & Park cu Rihanna. Bieber, de asemenea, oaspete a jucat într-un episod de True Jackson, VP la sfârşitul anului 2009. [26]

Bieber efectuate Stevie Wonder lui "Într-o zi de Crăciun" pentru preşedintele american Barack Obama si prima doamna Michelle Obama la Casa Albă de Crăciun în Washington, care a fost difuzat pe 20 decembrie 2009, în SUA radiodifuzor TNT de televiziune. [27] Bieber a fost, de asemenea, o a artiştilor interpreţi sau executanţi de la Dick Clark's New Year's Rockin 'Eve cu Ryan Seacrest la 31 decembrie 2009. [28] Bieber a fost un prezentator de la Premiile Grammy 52 pe 31 ianuarie 2010. El a fost invitată să fie un vocalist pentru remake-ul de We Are The World a 25-a aniversare a beneficia Haiti după cutremur. Bieber cântă linia de deschidere, care a fost cântată de Lionel Richie, în versiunea originală [29]. La data de 12 martie 2010, o versiune a lui K'naan "Wavin" Flag ", înregistrat de către un colectiv de muzicieni canadian cunoscut ca Young Artists pentru Haiti a fost lansat. Bieber este prezentat în cântec, efectuarea liniile de închidere.

2010-prezent: My World 2.0 şi My Worlds acustice
"Baby", primul single din a doua jumătate a albumul de debut, care oferă Ludacris, a fost lansat în ianuarie 2010 şi a devenit cel mai mare hit sale de pana acum, diagrame, la numărul cinci în Statele Unite şi de a ajunge în top zece în alte şapte ţări. [19] Două single-uri digitale, "Niciodată nu lăsa You Go", şi "U Smile" au fost treizeci de top hit-uri pe Hot 100 din SUA, şi douăzeci de top hit-uri în Canada. [19] În conformitate cu revizuirea agregator metacritic, albumul a primit " în general, de recenzii favorabile "[30] A debutat la numărul unu în Billboard 200,. făcând Bieber cel mai tanar solo actul de sex masculin la început, deoarece graficul de Stevie Wonder în 1963. [31] My World 2.0, de asemenea, a debutat la numărul unu de pe canadian Albums Chart, irlandeză Albums Chart, şi australian Albums Chart, şi Noua Zeelandă Albums Chart [19] şi a ajuns în top zece a altor cincisprezece ţări. [32] [33] Pentru a promova albumul, Bieber a apărut pe mai multe programe în direct, inclusiv Vezi, 2010 Kids Choice Awards, Nightline, The Late Show cu David Letterman, The Dome şi 106 şi Park [34]. La data de 10 aprilie 2010, Bieber a fost invitatul muzicale pe Saturday Night Live "[35]. Pe 4 iulie, 2010, Bieber derulate la Macy a patra din iulie focuri de artificii spectaculoase in New York City [36] Al doilea single de la My World 2.0, "Somebody to Love"., a fost lansat în aprilie 2010, şi un remix a fost lansat featuring Bieber lui mentor Usher. În iunie 2010, aceasta a ajuns la 15 pe Billboard Hot 100.

Bieber desfăşoară la Fieldhouse Conseco, în luna august 2010On 23 iunie 2010, Bieber a mers pe cap de afis oficial primul său turneu, începând din Hartford, Connecticut, pentru a promova My World şi My World 2.0. [37] În iulie 2010, sa raportat că Bieber a fost cel mai cautat pentru celebritate pe Internet. [38] În aceeaşi lună video muzica lui, "Baby", a depăşit Lady Gaga, "Bad Romance", pentru a deveni cele mai vizionate pe YouTube video vreodată. [39] În septembrie 2010, a fost raportat că Bieber reprezentat de trei la suta din totalul traficului pe Twitter, potrivit unui angajat al site-ului social-networking. [40]

Bieber a inceput sa inregistreze album de-al doilea în iulie 2010, în New York City [41] În acest moment,. Din cauza pubertăţii, vocea lui era mai profundă decât a fost atunci cand a inregistrat primul sau album. În aprilie 2010, cantaretul discutarea vocea lui a remarcat, "fisuri Este. Ca orice adolescent, am face cu ea şi am cel mai bun antrenor vocal din lume. [...] Unele dintre notele l-am lovit pe" Baby "Eu nu pot lovi mai Noi trebuie să mai mică cheie atunci când am canta live." [42] cântăreţ britanic / compozitoare Taio Cruz a confirmat în luna iulie 2010, că el este scris melodii pentru urmatorul album Bieber. [43] producător Hip hop Dr. Dre a produs două melodii cu Bieber în iulie 2010 [44], dar nu se ştie dacă acestea au fost făcute pentru album, care este în prezent datorată pentru o versiune 2011.

Bieber invitat-a jucat in premiera sezonul CSI CBS drama: Crime Scene Investigation, difuzat la 23 septembrie 2010. El a jucat un "adolescent cu probleme, care se confruntă cu o decizie dificilă în ceea ce priveşte doar pe fratele său." Bieber vor continua să apară în episoade mai târziu de sezon ca povestea personajului lui progresează [45] Bieber, va juca, de asemenea, într-un film 3-D despre el însuşi în regia lui Step Up 3D regizorul Jon Chu şi programat pentru o februarie 2011 eliberare. [46 ]

Bieber efectuat un potpuriu de "U Smile", "Baby", şi "Somebody to Love" şi a jucat pe scurt tobe la 2010 MTV Video Music Awards pe 12 septembrie 2010. [47]

Bieber a anunţat în octombrie 2010, că el va lansa un album acustic, numit My Worlds acustice. [48] Aceasta va fi lansata pe Black Friday în Statele Unite şi a prezentat versiuni acustice de melodii de pe albumele sale anterioare, precum şi cântec complet nou, denumit "Rugaţi-vă". [49]

La data de 28 noiembrie 2010 Bieber interpretate live pe The X Factor, un spectacol de talent muzical în Londra şi a primit cu aplauze răpitor din judecătorii care a cuprins de Simon Cowell, Louis Walsh, Dannii Minogue şi Cheryl Cole, precum şi publicul.

video Justin Bieber muzica pentru piesa lui "Rugaţi-vă" off lui "My Worlds Acoustic" album, arata-l vizitează persoanele aflate în nevoie la spital. [50]

Imagine
Potrivit Jan Hoffman de New York Times, parte a recursului Bieber lui provine de la canalul lui YouTube. Cu mult înainte de a lansat EP său, My World, la mijlocul lunii noiembrie, videoclipuri YouTube a atras milioane de opinii. "[13] Braun a recunoscut recurs. Înainte să-l care zboară către Atlanta, Braun a vrut sa"-l construiască mai mult pe YouTube prima ". şi a avut mai multe videoclipuri Bieber record acasă pentru canalul" I-am spus: "Justin, canta ca nu e nimeni în cameră. Dar să nu folosim camere scump. " Vom da la copii, să le facă de lucru, astfel încât acestea să simt ca este a lor ", a reamintit Braun [13]. Bieber continuă să încărcaţi videoclipuri pe acelaşi canal şi a deschis un cont de Twitter, de la care acesta interacţionează cu Fanii regulat; [9] contul său a fost raportat în august 2010, pentru a avea peste 4,5 milioane de adepti [51] Conturile servi, de asemenea, în scopuri de marketing;. de exemplu, video Bieber de muzică pentru "One Time" doar a început să vândă repede dupa ce a fost încărcat la YouTube. [52]

comentarii Usher că în timp ce el şi Bieber au fost semnate la aceeaşi vârstă, "am avut sansa la sol până succesul meu, în cazul în care acest lucru sa întâmplat la Bieber brusc." Ca rezultat, Usher, Braun, garda de corp Bieber lui Kenny, şi alţi adulţi din jur Bieber constant antrenor-l pe faima manipularea şi imaginea sa publică [13] După semnarea Bieber., Usher a numit unul dintre asistenţii fostul său, Ryan bine, să fie rutier Bieber manager şi stilist. Bun, poreclit odata Bieber "antrenor făli", a creat un "look Streetwise" pentru cantareata care a constat de sepci de baseball, hoodies, lanţuri de câine şi adidaşi stralucitoare. Amy Kaufman din Los Angeles comentarii Times, "Deşi un produs de o educaţie tramvai din clasa de mijloc în Stratford, Ontario, modul Bieber de rochie şi vorbire (" Wassup om, ce mai faci "sau"? E ca şi cum, ştii, In fine ""), sugereaza el mimeaza rapperi sale favorite. "[53]

Bieber este adesea prezentate în reviste de adolescenti, cum ar fi Beat Tiger, [13] şi a fost etichetat ca un "hearthrob teen". [54]

Mulţime de control probleme

Bieber reprezentare in fata unei multimi în popularitate septembrie 2009Bieber lui a cauzat probleme de siguranţă. Promovând în acelaşi timp lumea mea, Bieber a fost programat să apară la Long Island lui Roosevelt Field Mall, dar performanta a trebuit să fie anulat. [55] Evenimentul scăpat de sub control, şi peste 35 de unităţi din judeţul Nassau şi City departamente Garden poliţia a trebuit să fi numit inch fanii primit mai multe leziuni minore. Poliţia a arestat un Island Records senior vice-preşedinte, James A. Roppo, relatărilor pentru a împiedica eforturile poliţiei de către mulţimea de control care nu a trimis un mesaj pe Twitter în timp util, conform instrucţiunilor de poliţie [55] James Roppo. Nu a pledat vinovat la toate taxele. [56] [57] La data de 24 martie 2010, managerul lui Bieber, Scooter Braun, a fost arestat pe un număr de gradul doi periclitarea nechibzuit şi un număr de gradul doi neplăceri penale cu privire la incident. Braun nu a pledat vinovat la ambele sarcini si a fost lansat mai târziu. [58]

La data de 26 aprilie 2010, un spectacol programat de promovare a fost anulată de către poliţie australian după ce mai multe fete au fost răniţi într-o mulţime zdrobi. Bieber a fost programată să cânte trei cântece pentru programul Channel Seven, Sunrise. Într-un mesaj Twitter, după incident, Bieber a spus: "Vreau să fac acest lucru clar ... nu-mi anula." tweet Bieber a continuat, afirmând: "m-am trezit în această dimineaţă la poliţie anularea show pentru motive de siguranţă Sunt foarte mulţumit de bun venit si dragostea din întreaga lume, dar vreau ca toată lumea să amintesc încă de siguranţă fanii mei" vine. prima. La sfârşitul zilei, vreau ca toţi să se bucure de muzica. "[59]

Ţintă pentru critici, tineri pusi pe sotii, şi parodii
Bieber a fost adesea criticat pentru căutarea şi sondare mai tânăr decât vârsta sa şi efeminare lui, muzica pop teen, imagine, şi frecvent atenţia mass-media. [60] El a fost o tinta frecventa pentru bloggeri internet şi postere message board-mai ales de utilizatorii de internet bord 4chan mesaj, utilizatorii de YouTube, şi diferite grupuri de Facebook. Pozne au inclus o campanie de succes pentru a împinge "Justin Bieber sifilis" la partea de sus a Google Trends Hot lista Căutări; hacked videoclipuri pe YouTube care au fost modificate, astfel încât să redirecţioneze utilizatorii spre site-uri adult sau declanşa mesaje pop-up spunând că Bieber a fost ucis într-un accident de masina; lui Last.fm fotografia fiind schimbat la imagini pornografice; circulat zvonuri diverse, de la zvonuri că Bieber a murit, s-au alăturat un cult, sau chiar că mama lui a fost oferit 50.000 dolari pentru a pune topless in revista Playboy-niciuna dintre care au fost adevărat. [61] Acest lucru a forţat toate companiile afectate de actualizare a protocoalelor de securitate pentru a inversa prejudiciul, şi Bieber se tweeted pentru fanii reasigurându-i că el era încă în viaţă şi că zvonuri false despre mama lui "doar încasări şi weirded [-l] afară ". [61]

Cea mai notabilă a fost campania pentru a trimite Bieber la Coreea de Nord, ca parte a turneului mondial său (intitulat My World Tour). [61] Aceasta a fost realizată în parte de către utilizatorii 4chan vot pentru ţara pe site-ul turneului, pentru libera concurenţă pentru a desemneze o ţară bonus pentru tur-a doua ţară plasate fiind Israel, care se presupune că a fost votat de israelieni cu adevărat care doresc să participe la concert. [61] Este foarte puţin probabil ca Bieber ar fi fost de fapt dat permisiunea de către guvernul nord-coreean , sau organizatori de concerte şi de management, să intre în ţară. [61] Universal Music Group a negat orice implicare într-un sondaj de opinie care a devenit ţinta unei glumă online. Un purtător de cuvânt al UMG declarat pentru BBC News că a fost o "pacaleala", dar a refuzat să ofere orice comentariu în continuare [62]. Nick Collins de Daily Telegraph speculat ca "personajul Bieber, de asemenea, pare a lovi o notă deosebit de acru cu critici Internet său, cu multe remarci comentând pe aspectul său tineresc, melodiile lui teen-pop, imaginea sa ca o inimă pentru a-si adorat de femei tinere adolescente şi modul său de exprimare.
sper sa iti fie de folos
Succes!

| 1Q a răspuns:

Uite informati:Justin Bieber.

Bieber la 2010 Casa Albă Easter Egg Roll
Informaţii generale
Naştere numele Drew Justin Bieber
Născut o martie 1994 (1994-03-01) (16 ani) [1]
Origine Stratford, Ontario, Canada
Genuri Pop, R & B [2] [3] [4]
Ocupaţii Singer-compozitoare, muzician, actor
Instrumente de voce, chitara, pian, percuţie, [5] trompeta [6]
Ani de activitate 2009-prezent
Etichete Island, RBMG
acte asociate Usher
Site-ul justinbiebermusic.com

Justin Drew Bieber [7] (pronunţat / bər bi ː /, născut la o martie 1994) [1] este un canadian pop-R & cantareata B. [2] [3] [4] Bieber a fost descoperit în 2008 de către Scooter Braun, care sa întâmplat să întâlni Bieber videoclipuri pe YouTube şi mai târziu a devenit managerul lui. Braun aranjat pentru el să se întâlnească cu Usher, în Atlanta, Georgia, şi Bieber a fost semnat în curând la Raymond Braun Media Group (RBMG), un joint-venture între Braun şi Usher, [8] şi apoi la un contract cu Island Records oferite de LA Reid. [5] [9]

Debutul său single, "One Time", a fost lansat la nivel mondial în 2009, şi clasat în top 30 în peste zece ţări. Acesta a fost urmat de eliberarea de debut, My World, pe 17 noiembrie 2009, care a fost certificat cu platină în Statele Unite, facandu-l primul artist de a avea şapte melodii dintr-o diagramă albumul de debut pe Billboard Hot 100. [10] Lui Prima lansare studio complet, My World 2.0, a fost lansat pe 23 martie 2010 şi a primit de la un succes similar, a debutat la numărul unu şi în top zece de mai multe ţări şi a fost certificat cu platină în Statele Unite. Acesta a fost precedată de top la nivel mondial-zece single, "Baby", în ianuarie 2010.

Bieber a fost născut pe 1 martie, 1994, în Londra, Ontario [11] şi a fost crescut în Stratford, Ontario. Mama lui Bieber, Pattie Mallette, a fost de 18 de ani, atunci când ea a ramas insarcinata cu fiul ei. Mallette, care a lucrat o serie de locuri de muncă de birou low-plata, a ridicat Bieber ca o mama singura. Cu toate acestea, Bieber menţine contactul cu tatăl său, Jeremy Bieber. El este de origine germana paterne cu stră-bunicul din Germania emigrarea în Canada. [12] [13] [14] După cum a crescut, Bieber învăţat singur să cânte la pian, tobe, chitara, şi trompetă. [15] La începutul anului 2007, când el avea doisprezece ani, Bieber cântat Ne-Yo lui "Deci, Sick" pentru un concurs de canto local în Stratford şi plasat al doilea. [5] Mallette postat un video pe YouTube de performanţă pentru familia şi prietenii lor pentru a vedea. Ea a continuat să încărcaţi videoclipuri de a canta Bieber acoperă din diverse melodii R & B, şi de popularitatea lui Bieber pe site-ul a crescut. [9]

Carieră
2008-09: Discovery si lumea mea
In timp ce cauta video de o cântăreaţă diferite, Scooter Braun, un director executiv de marketing fostul So So Def, clic pe una dintre Bieber din 2007 video de accident [13] Impresionat,. Braun urmarit teatru Bieber a fost performante in, situat şcoală Bieber, şi a contactat în cele din urmă Mallette. Mallette a fost reticent; ea a amintit roagă, "! Dumnezeu, l-am dat la tine Ai putea trimite-mi un om creştin, o etichetă creştin" [13] Cu toate acestea, după ce sa rugat cu bătrânii biserica ei şi de a primi încurajare lor, ea a permis să Braun zbura Bieber, apoi 13, [9] la Atlanta, Georgia, pentru a înregistra casete demo [13] La o săptămână. după ce sosesc, Bieber a cântat pentru cantareata R & B / compozitorul Usher [16]. Bieber a fost curând a semnat la Raymond Braun Media Group (RBMG ), un joint-venture între Braun şi Usher. [8] Justin Timberlake a fost, de asemenea, semnalat în cursa de a semna Bieber, dar a pierdut războiul de licitare pentru Usher. [8] [17] Usher aranjat apoi o audiţie cu Antonio LA Reid din Insula Def Jam Music Group, care a semnat Bieber la Island Records în luna octombrie 2008 (rezultând într-un joint-venture între RBMG şi Island Records). [5] [8] [9] La acel moment, Bieber şi mama sa sa mutat la Atlanta, de asemenea, casa de Usher şi Braun, la baza carierei sale [8] Braun a devenit managerul lui Bieber. [9]

Bieber în septembrie 2009 la Nintendo World StoreBieber lui primul single, "One Time", a fost lansat la radio în timp ce Bieber a fost de înregistrare încă albumul de debut. [18] Cântecul a ajuns la numărul 12 pe Hot canadian 100 în prima săptămână de lansare în iulie 2009, [9] şi mai târziu a ajuns la numărul 17 de pe Billboard Hot 100. În toamna lui 2009, aceasta a avut succes pe pieţele internaţionale. [19] Piesa a fost certificat cu platină în Canada şi SUA şi aur în Australia şi Noua Zeelandă [20]. [21] [22] prima Bieber album My World, a fost lansat în noiembrie 17, 2009. Trei single-uri consecutive, "unul mai puţin Lonely Girl", "Love Me", şi "Favorite Girl", au fost lansate exclusiv pe magazinul iTunes şi cartografiată în cele patruzeci de sus a Billboard Hot 100. [19] "O mai puţin Lonely Girl" a fost lansat mai târziu, de asemenea, la radio şi a ajuns în cele cincisprezece top în Canada şi SUA, fiind Gold Certified în aceasta din urmă. [19] My World în cele din urmă a fost certificată de platină în SUA şi Canada şi argint în Regatul Unit. [22] [23 ] Pentru a promova albumul, Bieber efectuate în mai multe spectacole live, cum ar fi mtvU lui VMA 09 de turism, program european The Dome, YTV's Star Next, The Today Show, [24] [25] Wendy Williams Show, Lopez Tonight, The Ellen DeGeneres Show, It's On cu Alexa Chung, Good Morning America, Chelsea ultimul timp, şi BET's 106 & Park cu Rihanna. Bieber, de asemenea, oaspete a jucat într-un episod de True Jackson, VP la sfârşitul anului 2009. [26]

Bieber efectuate Stevie Wonder lui "Într-o zi de Crăciun" pentru preşedintele american Barack Obama si prima doamna Michelle Obama la Casa Albă de Crăciun în Washington, care a fost difuzat pe 20 decembrie 2009, în SUA radiodifuzor TNT de televiziune. [27] Bieber a fost, de asemenea, o a artiştilor interpreţi sau executanţi de la Dick Clark's New Year's Rockin 'Eve cu Ryan Seacrest la 31 decembrie 2009. [28] Bieber a fost un prezentator de la Premiile Grammy 52 pe 31 ianuarie 2010. El a fost invitată să fie un vocalist pentru remake-ul de We Are The World a 25-a aniversare a beneficia Haiti după cutremur. Bieber cântă linia de deschidere, care a fost cântată de Lionel Richie, în versiunea originală [29]. La data de 12 martie 2010, o versiune a lui K'naan "Wavin" Flag ", înregistrat de către un colectiv de muzicieni canadian cunoscut ca Young Artists pentru Haiti a fost lansat. Bieber este prezentat în cântec, efectuarea liniile de închidere.

2010-prezent: My World 2.0 şi My Worlds acustice
"Baby", primul single din a doua jumătate a albumul de debut, care oferă Ludacris, a fost lansat în ianuarie 2010 şi a devenit cel mai mare hit sale de pana acum, diagrame, la numărul cinci în Statele Unite şi de a ajunge în top zece în alte şapte ţări. [19] Două single-uri digitale, "Niciodată nu lăsa You Go", şi "U Smile" au fost treizeci de top hit-uri pe Hot 100 din SUA, şi douăzeci de top hit-uri în Canada. [19] În conformitate cu revizuirea agregator metacritic, albumul a primit " în general, de recenzii favorabile "[30] A debutat la numărul unu în Billboard 200,. făcând Bieber cel mai tanar solo actul de sex masculin la început, deoarece graficul de Stevie Wonder în 1963. [31] My World 2.0, de asemenea, a debutat la numărul unu de pe canadian Albums Chart, irlandeză Albums Chart, şi australian Albums Chart, şi Noua Zeelandă Albums Chart [19] şi a ajuns în top zece a altor cincisprezece ţări. [32] [33] Pentru a promova albumul, Bieber a apărut pe mai multe programe în direct, inclusiv Vezi, 2010 Kids Choice Awards, Nightline, The Late Show cu David Letterman, The Dome şi 106 şi Park [34]. La data de 10 aprilie 2010, Bieber a fost invitatul muzicale pe Saturday Night Live "[35]. Pe 4 iulie, 2010, Bieber derulate la Macy a patra din iulie focuri de artificii spectaculoase in New York City [36] Al doilea single de la My World 2.0, "Somebody to Love"., a fost lansat în aprilie 2010, şi un remix a fost lansat featuring Bieber lui mentor Usher. În iunie 2010, aceasta a ajuns la 15 pe Billboard Hot 100.

Bieber desfăşoară la Fieldhouse Conseco, în luna august 2010On 23 iunie 2010, Bieber a mers pe cap de afis oficial primul său turneu, începând din Hartford, Connecticut, pentru a promova My World şi My World 2.0. [37] În iulie 2010, sa raportat că Bieber a fost cel mai cautat pentru celebritate pe Internet. [38] În aceeaşi lună video muzica lui, "Baby", a depăşit Lady Gaga, "Bad Romance", pentru a deveni cele mai vizionate pe YouTube video vreodată. [39] În septembrie 2010, a fost raportat că Bieber reprezentat de trei la suta din totalul traficului pe Twitter, potrivit unui angajat al site-ului social-networking. [40]

Bieber a inceput sa inregistreze album de-al doilea în iulie 2010, în New York City [41] În acest moment,. Din cauza pubertăţii, vocea lui era mai profundă decât a fost atunci cand a inregistrat primul sau album. În aprilie 2010, cantaretul discutarea vocea lui a remarcat, "fisuri Este. Ca orice adolescent, am face cu ea şi am cel mai bun antrenor vocal din lume. [...] Unele dintre notele l-am lovit pe" Baby "Eu nu pot lovi mai Noi trebuie să mai mică cheie atunci când am canta live." [42] cântăreţ britanic / compozitoare Taio Cruz a confirmat în luna iulie 2010, că el este scris melodii pentru urmatorul album Bieber. [43] producător Hip hop Dr. Dre a produs două melodii cu Bieber în iulie 2010 [44], dar nu se ştie dacă acestea au fost făcute pentru album, care este în prezent datorată pentru o versiune 2011.

Bieber invitat-a jucat in premiera sezonul CSI CBS drama: Crime Scene Investigation, difuzat la 23 septembrie 2010. El a jucat un "adolescent cu probleme, care se confruntă cu o decizie dificilă în ceea ce priveşte doar pe fratele său." Bieber vor continua să apară în episoade mai târziu de sezon ca povestea personajului lui progresează [45] Bieber, va juca, de asemenea, într-un film 3-D despre el însuşi în regia lui Step Up 3D regizorul Jon Chu şi programat pentru o februarie 2011 eliberare. [46 ]

Bieber efectuat un potpuriu de "U Smile", "Baby", şi "Somebody to Love" şi a jucat pe scurt tobe la 2010 MTV Video Music Awards pe 12 septembrie 2010. [47]

Bieber a anunţat în octombrie 2010, că el va lansa un album acustic, numit My Worlds acustice. [48] Aceasta va fi lansata pe Black Friday în Statele Unite şi a prezentat versiuni acustice de melodii de pe albumele sale anterioare, precum şi cântec complet nou, denumit "Rugaţi-vă". [49]

La data de 28 noiembrie 2010 Bieber interpretate live pe The X Factor, un spectacol de talent muzical în Londra şi a primit cu aplauze răpitor din judecătorii care a cuprins de Simon Cowell, Louis Walsh, Dannii Minogue şi Cheryl Cole, precum şi publicul.

video Justin Bieber muzica pentru piesa lui "Rugaţi-vă" off lui "My Worlds Acoustic" album, arata-l vizitează persoanele aflate în nevoie la spital. [50]

Imagine
Potrivit Jan Hoffman de New York Times, parte a recursului Bieber lui provine de la canalul lui YouTube. Cu mult înainte de a lansat EP său, My World, la mijlocul lunii noiembrie, videoclipuri YouTube a atras milioane de opinii. "[13] Braun a recunoscut recurs. Înainte să-l care zboară către Atlanta, Braun a vrut sa"-l construiască mai mult pe YouTube prima ". şi a avut mai multe videoclipuri Bieber record acasă pentru canalul" I-am spus: "Justin, canta ca nu e nimeni în cameră. Dar să nu folosim camere scump. " Vom da la copii, să le facă de lucru, astfel încât acestea să simt ca este a lor ", a reamintit Braun [13]. Bieber continuă să încărcaţi videoclipuri pe acelaşi canal şi a deschis un cont de Twitter, de la care acesta interacţionează cu Fanii regulat; [9] contul său a fost raportat în august 2010, pentru a avea peste 4,5 milioane de adepti [51] Conturile servi, de asemenea, în scopuri de marketing;. de exemplu, video Bieber de muzică pentru "One Time" doar a început să vândă repede dupa ce a fost încărcat la YouTube. [52]

comentarii Usher că în timp ce el şi Bieber au fost semnate la aceeaşi vârstă, "am avut sansa la sol până succesul meu, în cazul în care acest lucru sa întâmplat la Bieber brusc." Ca rezultat, Usher, Braun, garda de corp Bieber lui Kenny, şi alţi adulţi din jur Bieber constant antrenor-l pe faima manipularea şi imaginea sa publică [13] După semnarea Bieber., Usher a numit unul dintre asistenţii fostul său, Ryan bine, să fie rutier Bieber manager şi stilist. Bun, poreclit odata Bieber "antrenor făli", a creat un "look Streetwise" pentru cantareata care a constat de sepci de baseball, hoodies, lanţuri de câine şi adidaşi stralucitoare. Amy Kaufman din Los Angeles comentarii Times, "Deşi un produs de o educaţie tramvai din clasa de mijloc în Stratford, Ontario, modul Bieber de rochie şi vorbire (" Wassup om, ce mai faci "sau"? E ca şi cum, ştii, In fine ""), sugereaza el mimeaza rapperi sale favorite. "[53]

Bieber este adesea prezentate în reviste de adolescenti, cum ar fi Beat Tiger, [13] şi a fost etichetat ca un "hearthrob teen". [54]

Mulţime de control probleme

Bieber reprezentare in fata unei multimi în popularitate septembrie 2009Bieber lui a cauzat probleme de siguranţă. Promovând în acelaşi timp lumea mea, Bieber a fost programat să apară la Long Island lui Roosevelt Field Mall, dar performanta a trebuit să fie anulat. [55] Evenimentul scăpat de sub control, şi peste 35 de unităţi din judeţul Nassau şi City departamente Garden poliţia a trebuit să fi numit inch fanii primit mai multe leziuni minore. Poliţia a arestat un Island Records senior vice-preşedinte, James A. Roppo, relatărilor pentru a împiedica eforturile poliţiei de către mulţimea de control care nu a trimis un mesaj pe Twitter în timp util, conform instrucţiunilor de poliţie [55] James Roppo. Nu a pledat vinovat la toate taxele. [56] [57] La data de 24 martie 2010, managerul lui Bieber, Scooter Braun, a fost arestat pe un număr de gradul doi periclitarea nechibzuit şi un număr de gradul doi neplăceri penale cu privire la incident. Braun nu a pledat vinovat la ambele sarcini si a fost lansat mai târziu. [58]

La data de 26 aprilie 2010, un spectacol programat de promovare a fost anulată de către poliţie australian după ce mai multe fete au fost răniţi într-o mulţime zdrobi. Bieber a fost programată să cânte trei cântece pentru programul Channel Seven, Sunrise. Într-un mesaj Twitter, după incident, Bieber a spus: "Vreau să fac acest lucru clar ... nu-mi anula." tweet Bieber a continuat, afirmând: "m-am trezit în această dimineaţă la poliţie anularea show pentru motive de siguranţă Sunt foarte mulţumit de bun venit si dragostea din întreaga lume, dar vreau ca toată lumea să amintesc încă de siguranţă fanii mei" vine. prima. La sfârşitul zilei, vreau ca toţi să se bucure de muzica. "[59]

Ţintă pentru critici, tineri pusi pe sotii, şi parodii
Bieber a fost adesea criticat pentru căutarea şi sondare mai tânăr decât vârsta sa şi efeminare lui, muzica pop teen, imagine, şi frecvent atenţia mass-media. [60] El a fost o tinta frecventa pentru bloggeri internet şi postere message board-mai ales de utilizatorii de internet bord 4chan mesaj, utilizatorii de YouTube, şi diferite grupuri de Facebook. Pozne au inclus o campanie de succes pentru a împinge "Justin Bieber sifilis" la partea de sus a Google Trends Hot lista Căutări; hacked videoclipuri pe YouTube care au fost modificate, astfel încât să redirecţioneze utilizatorii spre site-uri adult sau declanşa mesaje pop-up spunând că Bieber a fost ucis într-un accident de masina; lui Last.fm fotografia fiind schimbat la imagini pornografice; circulat zvonuri diverse, de la zvonuri că Bieber a murit, s-au alăturat un cult, sau chiar că mama lui a fost oferit 50.000 dolari pentru a pune topless in revista Playboy-niciuna dintre care au fost adevărat. [61] Acest lucru a forţat toate companiile afectate de actualizare a protocoalelor de securitate pentru a inversa prejudiciul, şi Bieber se tweeted pentru fanii reasigurându-i că el era încă în viaţă şi că zvonuri false despre mama lui "doar încasări şi weirded [-l] afară ". [61]

Cea mai notabilă a fost campania pentru a trimite Bieber la Coreea de Nord, ca parte a turneului mondial său (intitulat My World Tour). [61] Aceasta a fost realizată în parte de către utilizatorii 4chan vot pentru ţara pe site-ul turneului, pentru libera concurenţă pentru a desemneze o ţară bonus pentru tur-a doua ţară plasate fiind Israel, care se presupune că a fost votat de israelieni cu adevărat care doresc să participe la concert. [61] Este foarte puţin probabil ca Bieber ar fi fost de fapt dat permisiunea de către guvernul nord-coreean , sau organizatori de concerte şi de management, să intre în ţară. [61] Universal Music Group a negat orice implicare într-un sondaj de opinie care a devenit ţinta unei glumă online. Un purtător de cuvânt al UMG declarat pentru BBC News că a fost o "pacaleala", dar a refuzat să ofere orice comentariu în continuare [62]. Nick Collins de Daily Telegraph speculat ca "personajul Bieber, de asemenea, pare a lovi o notă deosebit de acru cu critici Internet său, cu multe remarci comentând pe aspectul său tineresc, melodiile lui teen-pop, imaginea sa ca o inimă pentru a-si adorat de femei tinere adolescente şi modul său de exprimare.
sper sa iti fie de folos
Succes!

| 1Q a răspuns:

Uite informati:Justin Bieber.

Bieber la 2010 Casa Albă Easter Egg Roll
Informaţii generale
Naştere numele Drew Justin Bieber
Născut o martie 1994 (1994-03-01) (16 ani) [1]
Origine Stratford, Ontario, Canada
Genuri Pop, R & B [2] [3] [4]
Ocupaţii Singer-compozitoare, muzician, actor
Instrumente de voce, chitara, pian, percuţie, [5] trompeta [6]
Ani de activitate 2009-prezent
Etichete Island, RBMG
acte asociate Usher
Site-ul justinbiebermusic.com

Justin Drew Bieber [7] (pronunţat / bər bi ː /, născut la o martie 1994) [1] este un canadian pop-R & cantareata B. [2] [3] [4] Bieber a fost descoperit în 2008 de către Scooter Braun, care sa întâmplat să întâlni Bieber videoclipuri pe YouTube şi mai târziu a devenit managerul lui. Braun aranjat pentru el să se întâlnească cu Usher, în Atlanta, Georgia, şi Bieber a fost semnat în curând la Raymond Braun Media Group (RBMG), un joint-venture între Braun şi Usher, [8] şi apoi la un contract cu Island Records oferite de LA Reid. [5] [9]

Debutul său single, "One Time", a fost lansat la nivel mondial în 2009, şi clasat în top 30 în peste zece ţări. Acesta a fost urmat de eliberarea de debut, My World, pe 17 noiembrie 2009, care a fost certificat cu platină în Statele Unite, facandu-l primul artist de a avea şapte melodii dintr-o diagramă albumul de debut pe Billboard Hot 100. [10] Lui Prima lansare studio complet, My World 2.0, a fost lansat pe 23 martie 2010 şi a primit de la un succes similar, a debutat la numărul unu şi în top zece de mai multe ţări şi a fost certificat cu platină în Statele Unite. Acesta a fost precedată de top la nivel mondial-zece single, "Baby", în ianuarie 2010.

Bieber a fost născut pe 1 martie, 1994, în Londra, Ontario [11] şi a fost crescut în Stratford, Ontario. Mama lui Bieber, Pattie Mallette, a fost de 18 de ani, atunci când ea a ramas insarcinata cu fiul ei. Mallette, care a lucrat o serie de locuri de muncă de birou low-plata, a ridicat Bieber ca o mama singura. Cu toate acestea, Bieber menţine contactul cu tatăl său, Jeremy Bieber. El este de origine germana paterne cu stră-bunicul din Germania emigrarea în Canada. [12] [13] [14] După cum a crescut, Bieber învăţat singur să cânte la pian, tobe, chitara, şi trompetă. [15] La începutul anului 2007, când el avea doisprezece ani, Bieber cântat Ne-Yo lui "Deci, Sick" pentru un concurs de canto local în Stratford şi plasat al doilea. [5] Mallette postat un video pe YouTube de performanţă pentru familia şi prietenii lor pentru a vedea. Ea a continuat să încărcaţi videoclipuri de a canta Bieber acoperă din diverse melodii R & B, şi de popularitatea lui Bieber pe site-ul a crescut. [9]

Carieră
2008-09: Discovery si lumea mea
In timp ce cauta video de o cântăreaţă diferite, Scooter Braun, un director executiv de marketing fostul So So Def, clic pe una dintre Bieber din 2007 video de accident [13] Impresionat,. Braun urmarit teatru Bieber a fost performante in, situat şcoală Bieber, şi a contactat în cele din urmă Mallette. Mallette a fost reticent; ea a amintit roagă, "! Dumnezeu, l-am dat la tine Ai putea trimite-mi un om creştin, o etichetă creştin" [13] Cu toate acestea, după ce sa rugat cu bătrânii biserica ei şi de a primi încurajare lor, ea a permis să Braun zbura Bieber, apoi 13, [9] la Atlanta, Georgia, pentru a înregistra casete demo [13] La o săptămână. după ce sosesc, Bieber a cântat pentru cantareata R & B / compozitorul Usher [16]. Bieber a fost curând a semnat la Raymond Braun Media Group (RBMG ), un joint-venture între Braun şi Usher. [8] Justin Timberlake a fost, de asemenea, semnalat în cursa de a semna Bieber, dar a pierdut războiul de licitare pentru Usher. [8] [17] Usher aranjat apoi o audiţie cu Antonio LA Reid din Insula Def Jam Music Group, care a semnat Bieber la Island Records în luna octombrie 2008 (rezultând într-un joint-venture între RBMG şi Island Records). [5] [8] [9] La acel moment, Bieber şi mama sa sa mutat la Atlanta, de asemenea, casa de Usher şi Braun, la baza carierei sale [8] Braun a devenit managerul lui Bieber. [9]

Bieber în septembrie 2009 la Nintendo World StoreBieber lui primul single, "One Time", a fost lansat la radio în timp ce Bieber a fost de înregistrare încă albumul de debut. [18] Cântecul a ajuns la numărul 12 pe Hot canadian 100 în prima săptămână de lansare în iulie 2009, [9] şi mai târziu a ajuns la numărul 17 de pe Billboard Hot 100. În toamna lui 2009, aceasta a avut succes pe pieţele internaţionale. [19] Piesa a fost certificat cu platină în Canada şi SUA şi aur în Australia şi Noua Zeelandă [20]. [21] [22] prima Bieber album My World, a fost lansat în noiembrie 17, 2009. Trei single-uri consecutive, "unul mai puţin Lonely Girl", "Love Me", şi "Favorite Girl", au fost lansate exclusiv pe magazinul iTunes şi cartografiată în cele patruzeci de sus a Billboard Hot 100. [19] "O mai puţin Lonely Girl" a fost lansat mai târziu, de asemenea, la radio şi a ajuns în cele cincisprezece top în Canada şi SUA, fiind Gold Certified în aceasta din urmă. [19] My World în cele din urmă a fost certificată de platină în SUA şi Canada şi argint în Regatul Unit. [22] [23 ] Pentru a promova albumul, Bieber efectuate în mai multe spectacole live, cum ar fi mtvU lui VMA 09 de turism, program european The Dome, YTV's Star Next, The Today Show, [24] [25] Wendy Williams Show, Lopez Tonight, The Ellen DeGeneres Show, It's On cu Alexa Chung, Good Morning America, Chelsea ultimul timp, şi BET's 106 & Park cu Rihanna. Bieber, de asemenea, oaspete a jucat într-un episod de True Jackson, VP la sfârşitul anului 2009. [26]

Bieber efectuate Stevie Wonder lui "Într-o zi de Crăciun" pentru preşedintele american Barack Obama si prima doamna Michelle Obama la Casa Albă de Crăciun în Washington, care a fost difuzat pe 20 decembrie 2009, în SUA radiodifuzor TNT de televiziune. [27] Bieber a fost, de asemenea, o a artiştilor interpreţi sau executanţi de la Dick Clark's New Year's Rockin 'Eve cu Ryan Seacrest la 31 decembrie 2009. [28] Bieber a fost un prezentator de la Premiile Grammy 52 pe 31 ianuarie 2010. El a fost invitată să fie un vocalist pentru remake-ul de We Are The World a 25-a aniversare a beneficia Haiti după cutremur. Bieber cântă linia de deschidere, care a fost cântată de Lionel Richie, în versiunea originală [29]. La data de 12 martie 2010, o versiune a lui K'naan "Wavin" Flag ", înregistrat de către un colectiv de muzicieni canadian cunoscut ca Young Artists pentru Haiti a fost lansat. Bieber este prezentat în cântec, efectuarea liniile de închidere.

2010-prezent: My World 2.0 şi My Worlds acustice
"Baby", primul single din a doua jumătate a albumul de debut, care oferă Ludacris, a fost lansat în ianuarie 2010 şi a devenit cel mai mare hit sale de pana acum, diagrame, la numărul cinci în Statele Unite şi de a ajunge în top zece în alte şapte ţări. [19] Două single-uri digitale, "Niciodată nu lăsa You Go", şi "U Smile" au fost treizeci de top hit-uri pe Hot 100 din SUA, şi douăzeci de top hit-uri în Canada. [19] În conformitate cu revizuirea agregator metacritic, albumul a primit " în general, de recenzii favorabile "[30] A debutat la numărul unu în Billboard 200,. făcând Bieber cel mai tanar solo actul de sex masculin la început, deoarece graficul de Stevie Wonder în 1963. [31] My World 2.0, de asemenea, a debutat la numărul unu de pe canadian Albums Chart, irlandeză Albums Chart, şi australian Albums Chart, şi Noua Zeelandă Albums Chart [19] şi a ajuns în top zece a altor cincisprezece ţări. [32] [33] Pentru a promova albumul, Bieber a apărut pe mai multe programe în direct, inclusiv Vezi, 2010 Kids Choice Awards, Nightline, The Late Show cu David Letterman, The Dome şi 106 şi Park [34]. La data de 10 aprilie 2010, Bieber a fost invitatul muzicale pe Saturday Night Live "[35]. Pe 4 iulie, 2010, Bieber derulate la Macy a patra din iulie focuri de artificii spectaculoase in New York City [36] Al doilea single de la My World 2.0, "Somebody to Love"., a fost lansat în aprilie 2010, şi un remix a fost lansat featuring Bieber lui mentor Usher. În iunie 2010, aceasta a ajuns la 15 pe Billboard Hot 100.

Bieber desfăşoară la Fieldhouse Conseco, în luna august 2010On 23 iunie 2010, Bieber a mers pe cap de afis oficial primul său turneu, începând din Hartford, Connecticut, pentru a promova My World şi My World 2.0. [37] În iulie 2010, sa raportat că Bieber a fost cel mai cautat pentru celebritate pe Internet. [38] În aceeaşi lună video muzica lui, "Baby", a depăşit Lady Gaga, "Bad Romance", pentru a deveni cele mai vizionate pe YouTube video vreodată. [39] În septembrie 2010, a fost raportat că Bieber reprezentat de trei la suta din totalul traficului pe Twitter, potrivit unui angajat al site-ului social-networking. [40]

Bieber a inceput sa inregistreze album de-al doilea în iulie 2010, în New York City [41] În acest moment,. Din cauza pubertăţii, vocea lui era mai profundă decât a fost atunci cand a inregistrat primul sau album. În aprilie 2010, cantaretul discutarea vocea lui a remarcat, "fisuri Este. Ca orice adolescent, am face cu ea şi am cel mai bun antrenor vocal din lume. [...] Unele dintre notele l-am lovit pe" Baby "Eu nu pot lovi mai Noi trebuie să mai mică cheie atunci când am canta live." [42] cântăreţ britanic / compozitoare Taio Cruz a confirmat în luna iulie 2010, că el este scris melodii pentru urmatorul album Bieber. [43] producător Hip hop Dr. Dre a produs două melodii cu Bieber în iulie 2010 [44], dar nu se ştie dacă acestea au fost făcute pentru album, care este în prezent datorată pentru o versiune 2011.

Bieber invitat-a jucat in premiera sezonul CSI CBS drama: Crime Scene Investigation, difuzat la 23 septembrie 2010. El a jucat un "adolescent cu probleme, care se confruntă cu o decizie dificilă în ceea ce priveşte doar pe fratele său." Bieber vor continua să apară în episoade mai târziu de sezon ca povestea personajului lui progresează [45] Bieber, va juca, de asemenea, într-un film 3-D despre el însuşi în regia lui Step Up 3D regizorul Jon Chu şi programat pentru o februarie 2011 eliberare. [46 ]

Bieber efectuat un potpuriu de "U Smile", "Baby", şi "Somebody to Love" şi a jucat pe scurt tobe la 2010 MTV Video Music Awards pe 12 septembrie 2010. [47]

Bieber a anunţat în octombrie 2010, că el va lansa un album acustic, numit My Worlds acustice. [48] Aceasta va fi lansata pe Black Friday în Statele Unite şi a prezentat versiuni acustice de melodii de pe albumele sale anterioare, precum şi cântec complet nou, denumit "Rugaţi-vă". [49]

La data de 28 noiembrie 2010 Bieber interpretate live pe The X Factor, un spectacol de talent muzical în Londra şi a primit cu aplauze răpitor din judecătorii care a cuprins de Simon Cowell, Louis Walsh, Dannii Minogue şi Cheryl Cole, precum şi publicul.

video Justin Bieber muzica pentru piesa lui "Rugaţi-vă" off lui "My Worlds Acoustic" album, arata-l vizitează persoanele aflate în nevoie la spital. [50]

Imagine
Potrivit Jan Hoffman de New York Times, parte a recursului Bieber lui provine de la canalul lui YouTube. Cu mult înainte de a lansat EP său, My World, la mijlocul lunii noiembrie, videoclipuri YouTube a atras milioane de opinii. "[13] Braun a recunoscut recurs. Înainte să-l care zboară către Atlanta, Braun a vrut sa"-l construiască mai mult pe YouTube prima ". şi a avut mai multe videoclipuri Bieber record acasă pentru canalul" I-am spus: "Justin, canta ca nu e nimeni în cameră. Dar să nu folosim camere scump. " Vom da la copii, să le facă de lucru, astfel încât acestea să simt ca este a lor ", a reamintit Braun [13]. Bieber continuă să încărcaţi videoclipuri pe acelaşi canal şi a deschis un cont de Twitter, de la care acesta interacţionează cu Fanii regulat; [9] contul său a fost raportat în august 2010, pentru a avea peste 4,5 milioane de adepti [51] Conturile servi, de asemenea, în scopuri de marketing;. de exemplu, video Bieber de muzică pentru "One Time" doar a început să vândă repede dupa ce a fost încărcat la YouTube. [52]

comentarii Usher că în timp ce el şi Bieber au fost semnate la aceeaşi vârstă, "am avut sansa la sol până succesul meu, în cazul în care acest lucru sa întâmplat la Bieber brusc." Ca rezultat, Usher, Braun, garda de corp Bieber lui Kenny, şi alţi adulţi din jur Bieber constant antrenor-l pe faima manipularea şi imaginea sa publică [13] După semnarea Bieber., Usher a numit unul dintre asistenţii fostul său, Ryan bine, să fie rutier Bieber manager şi stilist. Bun, poreclit odata Bieber "antrenor făli", a creat un "look Streetwise" pentru cantareata care a constat de sepci de baseball, hoodies, lanţuri de câine şi adidaşi stralucitoare. Amy Kaufman din Los Angeles comentarii Times, "Deşi un produs de o educaţie tramvai din clasa de mijloc în Stratford, Ontario, modul Bieber de rochie şi vorbire (" Wassup om, ce mai faci "sau"? E ca şi cum, ştii, In fine ""), sugereaza el mimeaza rapperi sale favorite. "[53]

Bieber este adesea prezentate în reviste de adolescenti, cum ar fi Beat Tiger, [13] şi a fost etichetat ca un "hearthrob teen". [54]

Mulţime de control probleme

Bieber reprezentare in fata unei multimi în popularitate septembrie 2009Bieber lui a cauzat probleme de siguranţă. Promovând în acelaşi timp lumea mea, Bieber a fost programat să apară la Long Island lui Roosevelt Field Mall, dar performanta a trebuit să fie anulat. [55] Evenimentul scăpat de sub control, şi peste 35 de unităţi din judeţul Nassau şi City departamente Garden poliţia a trebuit să fi numit inch fanii primit mai multe leziuni minore. Poliţia a arestat un Island Records senior vice-preşedinte, James A. Roppo, relatărilor pentru a împiedica eforturile poliţiei de către mulţimea de control care nu a trimis un mesaj pe Twitter în timp util, conform instrucţiunilor de poliţie [55] James Roppo. Nu a pledat vinovat la toate taxele. [56] [57] La data de 24 martie 2010, managerul lui Bieber, Scooter Braun, a fost arestat pe un număr de gradul doi periclitarea nechibzuit şi un număr de gradul doi neplăceri penale cu privire la incident. Braun nu a pledat vinovat la ambele sarcini si a fost lansat mai târziu. [58]

La data de 26 aprilie 2010, un spectacol programat de promovare a fost anulată de către poliţie australian după ce mai multe fete au fost răniţi într-o mulţime zdrobi. Bieber a fost programată să cânte trei cântece pentru programul Channel Seven, Sunrise. Într-un mesaj Twitter, după incident, Bieber a spus: "Vreau să fac acest lucru clar ... nu-mi anula." tweet Bieber a continuat, afirmând: "m-am trezit în această dimineaţă la poliţie anularea show pentru motive de siguranţă Sunt foarte mulţumit de bun venit si dragostea din întreaga lume, dar vreau ca toată lumea să amintesc încă de siguranţă fanii mei" vine. prima. La sfârşitul zilei, vreau ca toţi să se bucure de muzica. "[59]

Ţintă pentru critici, tineri pusi pe sotii, şi parodii
Bieber a fost adesea criticat pentru căutarea şi sondare mai tânăr decât vârsta sa şi efeminare lui, muzica pop teen, imagine, şi frecvent atenţia mass-media. [60] El a fost o tinta frecventa pentru bloggeri internet şi postere message board-mai ales de utilizatorii de internet bord 4chan mesaj, utilizatorii de YouTube, şi diferite grupuri de Facebook. Pozne au inclus o campanie de succes pentru a împinge "Justin Bieber sifilis" la partea de sus a Google Trends Hot lista Căutări; hacked videoclipuri pe YouTube care au fost modificate, astfel încât să redirecţioneze utilizatorii spre site-uri adult sau declanşa mesaje pop-up spunând că Bieber a fost ucis într-un accident de masina; lui Last.fm fotografia fiind schimbat la imagini pornografice; circulat zvonuri diverse, de la zvonuri că Bieber a murit, s-au alăturat un cult, sau chiar că mama lui a fost oferit 50.000 dolari pentru a pune topless in revista Playboy-niciuna dintre care au fost adevărat. [61] Acest lucru a forţat toate companiile afectate de actualizare a protocoalelor de securitate pentru a inversa prejudiciul, şi Bieber se tweeted pentru fanii reasigurându-i că el era încă în viaţă şi că zvonuri false despre mama lui "doar încasări şi weirded [-l] afară ". [61]

Cea mai notabilă a fost campania pentru a trimite Bieber la Coreea de Nord, ca parte a turneului mondial său (intitulat My World Tour). [61] Aceasta a fost realizată în parte de către utilizatorii 4chan vot pentru ţara pe site-ul turneului, pentru libera concurenţă pentru a desemneze o ţară bonus pentru tur-a doua ţară plasate fiind Israel, care se presupune că a fost votat de israelieni cu adevărat care doresc să participe la concert. [61] Este foarte puţin probabil ca Bieber ar fi fost de fapt dat sper sa iti fie de folos
Succes!

| 1Q a răspuns:

Scz ca ti-am dat de 3 ori eroare ( da informatiile sunt bune)

| Tourniquet a răspuns:

Cauta pe Google, wikipedia. Tot Internetul este invadat de Bieberon. ^^

| andreylarentiu a răspuns:

E gay...cred ca e de ajuns

| lazio9 a răspuns:

E baiat fain dar are o freza ORIBILA! foarte neinspirat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Justin_Bieber :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se scrie "informatii"
Si JB e un looser

| MyWorld a răspuns:

Uite blogul meu www.justinbieberofficialfans.blogspot.com ...ar trebui sa mai scriu cate ceva pentru ca nu am mai scris de mult pe el(de o saptamana)... Sper ca e bun, daca vrei trage un ochi si pe blogul meu adevarat : www.tudorn.blogspot.com

| DisforDeea a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Justin_Bieber

P. S: Nu`l suport =))) x_X

| GoddesWilma a răspuns:

Justin Bieber (n. 1 martie 1994) este un cântăreţ de muzică pop/R&B de origine canadiană.

Şi-a început cariera profesională pe Youtube, unde a fost descoperit de Scooter Braun, care mai târziu i-a devenit manager. Braun a aranjat ca Justin să-l întâlnească pe Usher la Atlanta, Georgia, ceea ce a rezultat în semnarea unui contract cu casa de discuri Island Records. Acesta a declarat ca rappul este viata lui dar inca nu poate sa cante.

Prima parte a albumului sau 'My World a debutat pe locul 6 în U. S Billboard Hot 200 şi pe locul 1 în Canadian Albums Chart.

În mai puţin de o lună de la lansare, albumul a fost certificat cu platină în Canada şi în mai puţin de două luni de la lansare, a fost certificat cu platină în SUA.

Bieber este singurul artist care are toate cântecele de pe un album în topul U. S Hot 100.

Bieber a fost numit cel mai mare star din 2009 de J-14, noul-venit al anului de MuchMusic, a fost listat de Celebuzz în topul 10 al vedetelor de pe Youtube şi a fost votat pe locul 5 în topul celor mai bune exemple ale anului 2009 de AOL's JSYK. Noul sau single "baby" alaturi de Ludacris reprezinta cel mai mare hit al sau, plasându-se pe locul 5 in SUA şi pe locul 3 in Canada. Cântecul ocupa poziţii fruntaşe şi în Noua Zeelandă, Australia şi Europa. Bieber a colaborat şi cu Sean Kingston pentru melodia "Eenie meenie". Cea de-a doua parte a albumului My World a fost lansată pe 23 martie 2010 şi a obţinut locul 1 în Billboard 200. La vârsta de 16 ani, Bieber este cel mai tânăr artist solo din istorie care are un album pe locul 1 în Billboard 200, după albumul lui Stevie Wonder din 1963.

Latest Justin Bieber Album free download: h t t p : / / a l t u r l. c o m / m t 4 i ca
Justin Bieber has a beaver: http://www.youtube.com/watch?v=07DegBAH5lU

[modifică] Viaţa şi cariera

În 2007, Justin a început să-şi posteze propriile videoclipuri pe YouTube, cântând melodiile lui Usher, Chris Brown, Stevie Wonder, Ne-Yo, etc. Scooter Braun l-a descoperit şi l-a trimis în Atlanta, Georgia unde îl cunoaşte pe cântăreţul R&B Usher. O săptămână mai târziu, Bieber se bucură de privilegiul de a cânta pentru Usher care este interesat de acesta şi îi oferă o audiţie cu Antonio L. A. Reid de la Island Records.

A semnat contractul cu Island records în octombrie 2008.

Justin Timberlake a dorit să colaboreze cu el, dar acesta în cele din urmă a încheiat contractul cu Usher.

Bieber şi mama sa, Pattie Malette, s-au mutat în Atlanta, Georgia, unde locuiesc Braun şi Usher. Justin Bieber a lansat primul sau album intitulat,, My World" in 17 noiembrie 2009.

Piesele sunt următoarele:

* One time
* Favorite Girl
* Down to Earth
* Bigger
* One Less Lonley Girl
* First Dance
* Love Me

Pe data de 23 martie 2010 el a lansat albumul My Word 2. 0.

Piesele sunt urmatoarele

* Somebody To Love Remix feat Usher
* That Should Be Me
* Never Let You Go
* Up
* Eenie Meenie feat Sean Kingston
* Overboard feat Jessica Jarrell
* Runaway Love
* U Smile
* Stuck In The Moment
* Pick Me
* Baby

Justin Bieber a inregistrat melodia "Never Say Never feat Jaden Smith" pentrul filmul "The Karate Kid"

Melodiile care nu sunt incluse in niciunul dintre albume sunt urmatoarele

* Common Denoinator
* Kiss and Tell
* Rich Girl feat Soulja Boy
* Where Are You Now

Justin Bieber isi indreapta atentia catre actorie. Acesta a castigat un rol in serialul CSI : Crime Scene Investigation, anunta postul de televiziune CBS. Bieber va interpreta personajul unui pusti care este constrans sa ia o decizie extrem de importanta in ceea ce-l priveste pe singurul sau frate.

Cantaretul pop va aparea prima oara in sezonul CSI din septembrie, urmand sa-si mai faca si alte aparatii pe parcursul anului, pana la epuizarea scenariului.

Producatorii serialului au fost cei care l-au contactat pe Justin, atrasi fiind de succesul pe care l-a inregistrat artistul cu cele 250 de milioane de vizualizari pe YouTube ale videoclipului „Baby."

„Ne-ar placea sa credem ca fenomenul CSI-ului a avut acelasi impact asupra culturii populare (n.r. asemenea pieselor lui Justin). Posibilitatea de a aduce impreuna cele doua performante reprezinta o atractie deosebita pentru audienta", au declarat producatorii CSI intr-un comunicat de presa.[necesită citare] Aparitia lui Justin Bieber este programata sa fie difuzata pe 23 septembrie

12 septembrie 2010 castiga premiul "Best new artist" (cel mai bun nou artist) la Video Music Awards 2010 in Los Angeles. Tot aici are sansa de a filma noul lui videoclip pentru piesa "U smile" din cel de-al doilea sau album. Colaboreaza cu Kanye West si Raekwon pentru piesa "Runaway Love".

O competitoare nu tocmai pe masura este Lady Gaga cu care se întrece, nu numai in topuri, ci si pe facebook, twitter si youtube. In timp ce pe twitter Justin este "Regele", pe facebook si, mai nou pe youtube, domină Gaga. Conduceerea pe youtube a câstigat-o Gaga in Octombie 2010 cand a ajuns la 1 mld de vizualizari, spre deosebire de JB care va ajunge la 1 mld, poatein luna noiembrie.

Apare si Videoclipul piesei "U smile" in luna octombrie, filmat in LA. Aici este surprins bieber ca se îndragosteste de o fană, se intalnesc si de simt bine impreuna. filmarile au fost realizate intr-un teatru din oras. un video exceptional - merita vazut.

Tot in luna Octombrie Justin a dat spre vanzare prima sa carte scrisa de el: „Justin Bieber – First Step 2 Forever: My Story.". Aici este povestita toata viata sa, cu bune si cu rele, iar la aparitie, cartea s-a situat printre cele mai vandute carti din lume. Dupa aceasta Justin lucreaza si la un film despre viata lui care se va numi "Never say Never" şi care va aparea de Sfantul valentin in 2011. Acesta va contine imagini din spectacolele din "My world tour" - turneul de pomovare în America de Nord a albumului "My world 2. 0". Pana acum a apraut doar trailer-ul acestuia.

6 Noiembrie 2010 - dupa ce la VMA Justin a beneficiat doar de un premiu, la European Music Awards a mai castigat 2: "best male singer" (cel mai bun cantaret din lume) si "best push act". De asemenea la EMA el a avut onoarea sa fie gazdă digitală. In timpul show-ului, dat live pe mtv.ro, el comunica pe twitter cu fanii lui si nu numai.

sper ca te'am ajutat...
funda?:X

| JustBelive a răspuns:

Justin Bieber Rezolva Cubul Rubik A într-un minut şi 23 de secunde...

| psychosocial_6198 a răspuns:

Justin beiber sucks

| raluka_8394 a răspuns:

Este un ratat