| Madalinmarele a întrebat:

Fac volei de 4 luni. Tata are 1.78, iar mama 1.55.Eu am 1.70 la 17 ani.Antrenorul mi-a zis ca pot sa ajung la 1.80-1.85,dar eu nu prea cred.Credeti ca voi ajunge la o inaltime intre 1.75-1.80?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate mai ales daca semeni cu tatal.Copii cresc, de obicei, mai mari ca parintii. Dar genetica are multe secrete si nimeni nu-ti poate garanta nimic.

| nuteuitainspate a răspuns:

Volei-ul nu e un sport care te inalta eu zic sa incerci inot deoarece iti stimuleaza tot corpul si ai sanse mai mari sa cresti! sper ca am ajutat!