| Vero1 a întrebat:

Buna lume! Saptamana viitoare plec in tabara in Durau si am mare nevoie de ajutorul vostru. Plec din Iasi cu trenul care ne lasa in Bicaz. Si profu cu care merg a spus ca de la Izvorul Muntelui(Bicaz) pleaca o cursa de autobuz spre Durau. Ma intereseaza sa vad cat fac si cu ce merg. Am cautat pe net dar nu am gasit nimic de vreo cursa din Bicaz spre Durau. Voi stiti? Ati mers cu asa ceva? Multumesc anticipat.

Ps: pe net chiar nu am vasit si va rog sa nu imi dati site-uri precum autogari.ro sau de astea sa caut pentru ca nu este nimic.

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Probabil este o firmă privată. Întreabă-l pe proful tău cum se numeşte şi doar aşa vei găsi cursa.
De fapt, am găsit ceva:

http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t509603.html

Se pare că într-adevăr în 2009 s-a deschis o rută Bicaz Durău. Sunt 22 de km, se merge pe malul stâng al lacului Bicaz pe sub poalele Ceahlăului.