| iulyka a întrebat:

Bunahappy
Ma ajutati si pe minesad
Am Adobe Photoshop CS4
Si nu prea stiu sa modific adica stiu unele chestii dar vreau sa stiu cum pot sa modific o poza sa o fac mai clara sau sa o fac albinegru si numa o parte colorat.
Va rog ajutati`maa:*
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Tabii. a răspuns:

Dai la quick selection tool, incadrezi marul, dai click dreapta pe mar/ select inverse. Apoi, te duci sus in Image/Adjusments/Hue or Saturation si dai acolo Saturation la minim... poti sa te mai joci cu optiunile acelea.(pentru poza alb negru si sa se vada doar un obiect colorat).

| Silviu591 a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch

uite aici. poti invata mai multe chestii.alegi tu alte filmulete din dreapta jos. spor