| tHeAnGeLoFwOrLd a întrebat:

Ma suna o nebuna pe fix si-mi zice alo! mama e acasa? eu zic nu apoi tata e acasa? zic nu.si apoi inchide. m-a batut gandu ca e un hot da dupa aia ma mai sunat odata si a zis ca vrea sa vorbeasca cu mama si tata. i l-am dat pe tata la telefon si ii zicea ce se intampla in casa voastra acolo? ca am auzit tipete si urlete.va bateti sotia cumva? si a inchis.cand am intrebat-o cine este cica zice o vecina. Apoi a venit si mama si i-a explicat ca tata nu o bate. dar eu nu cred ca este o baba pentru ca are vocea foarte subtire.cred ca nu e cea adevarata.nu pot sa-i aflu numarul deoarece ma suna pe fix.nu stiu de unde are numarul.cum il pot afla? Telefonul meu fix are urmatoarele butoane:UP, DOWN, OUT, SET, PAUSE, DEL, VIP, TIME, DIAL, FLASH, RD SI NUMERELE.Help si ajutati-ma sa scap de nebuna!(in afara de calea politiei)

9 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Eu cred ca e o farsa. Nu mai raspunde o perioada pe telefonul fix si poate se va potoliwinking

| Millanteria a răspuns:

Buna.
Sunt multi din astia care nu au ce face si se prostesc. Cel mai bine e sa o ignori. Eventual, sa nu-i raspunzi(dar nu stii cand suna ea si cand suna altcineva, asa ca cea mai buna varianta -> daca e ea ii inchizi telefonul). Crede-ma, se va plictisi. Sunt numai din astia care n-au ce face. Nu trebuie sa va complicati cu politia...
Numai bine.

| lovem3 a răspuns:

Eu zic ca cel mai simlu mod de a scapa de ea este sa o ignori daca mai raspunzi si vezi ca tot ea este inchidei direct.si nu te enerva. este posibil ca cineva sa faca o gluma proasta sunand la intamplare si mai ales daca a vazut ca a dat peste un copil si ca merge sa isi faca gluma continua sa te deranjeze. lasa-l sa sune ca la un moment dat se va plictisi si va cauta alt numar.

| Scikofit a răspuns:

Pai du-te acolo de unde ai telefonul si spune-le apoi ei vor afla numarul si il vor bloca pe o durata de 1 sau 2 ani

| mysteriouswoman6905 a răspuns:

Buna! Telefonul meu fix are cam aceleasi butoane, dar si un micut ecran. Daca dau pe UP imi arata pe acel ecaran cine m-a sunat.
Sper ca te-am ajutat! Funda?

| ella1515 a răspuns:

Numai politia poate sa afle numarul de pe care suna femeia respectiva... daca vreti sa scapati de stresul acesta.asta trebuie sa faceti alt mod de a scapa nu stiu decat sa aflati cine va suna si sa puneti capat acestor apeluri.si pe mine ma tot suna cineva si pana la urma mi-am schimbat numarul si ai grija ce faci cu cine vorbesti nu se stie niciodata si data care vine cand mai suna nu ii mai raspunde la intrebari intreaba cine e si ce vrea

| Andrei_7614 a răspuns:

Vezi s-ar pute cand vine factura sau ceva de genu iti apare numerele de telefon care t-au sunat sau la care ai sunat tu. Poti sa afli de la firma de telefon.Succes

| Alexandratesyca a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui ca a gresit numarul! Si pe mine ma suna un prost care nu vorbea si am zis alo, alo nu auziam decat fojnete si atat!

| gabipauu a răspuns:

Zii sa nu te mai sune sau daca te suna nu mai raspunde o sa termine love struck tbx biia