| TurcoaicaTa a întrebat:

Heii TPU! Please help!
Voi aveti probleme cu vecini? Eu da
Din septembrie 2011 de cand m-am mutat la un bloc nou vecina deasupra mea zice ca eu dau muzica la maxim pe la 11 noapte si eu care ascult cu castile! Nu stiu ce are cred ca e nebuna. Intr-o zi mi-am invitat niste prietene la mine acasa sa ne facem temele imi suna mie telefonul si incepe baba aia sa imi bata in teava. si mereu cand trec pe langa ea iarasi ma cearta ca cica eu la 11 noaptea imi chem prietenele la mine acasa si facem galacie ca eu aleg prin casa, sar toate tampeniile care le scoate ea prin mintea ei x( mereu cand o vad zice ca vine la mine la scoala sa ii zica dirigintelui meu ce fac. MAI eu nu o mai suport ma enerveaza! Mai ales ca o sa imi iau si eu un caine ce ma fac daca il vede INEBUNESTE ~x( Si mereu cand prietenele mele vin pe la mine vecina aia nebuna le opreste in bloc si le zice ca nu sunt acasa sa nu mai vina pe aici si le cearta. deci chestia e ca vecina deasupra mea cred ca e mai nebuna chestia este ca e si batrana unele fete imi spun ca, cand fac galacie ar trebui cea de jos sa ma auda nu cea de sus. si eu sunt din bucuresti acolo pe nimeni nu deranjai si nici nu le pasa la vecini! Dar acum vecina asta de parca sta fara nici un TV deschis cu lumina inchisa si sta cu urechea la podea sa ma auda pe mine straight face Deci nu stiu ce sa fac crying ma enerveaza rau

20 răspunsuri:
| ShNySnYGer a răspuns:

Cine stie ce are! dar da si u 1 data mauzica la maxim sa vada cum e.nu-i blocu ei.si i oam patit-o cu un nebun nu poteam sa trec cu caini mei prin fata case ilui ca arunca cu ttopru si pietre dupa noi pana a venit maicamea, politia si alti vecini (arunca dupa masini cu pietre)Bafta! mai bine no baga in seama si spune-i:ia-ti nama de pe mine! nu-ti permit daca na mcef n-am cfes sa vb cu tine! cine esti u sa vi la scoala sa vb cu dirigu meu! sa fa fie rusine! daca mai faceti chem politia si va fac zilele un calvar cu adevarat! va merge!

| Razvan03Andrei a răspuns:

Pur si simplu in cazul asta poti sa pleci 2-3 zile din bloc dar baba sa nu afle! Tu in fiecare zi treci pe la bloc cu cumparaturi in mana si daca te intreaba unde ai fost ii spui ca la cumparaturi.Vezi atunci daca mai aude cevalaughing
Daca zice ceva de tine inseamna ca e nebunahee hee
Vezi si tu la spitalele de nebuni din zona daca nu e vreun afis cu CAUTAT(WANTED)laughing

Sincer, cel mai bine ar fi sa procedezi cum crezi tubig grin
Daca vrei "plateste-i cu aceeasi moneda" si stai si tu cu urechea la panda.
Ar avea 3 motive:
~e nebuna
~e vaduva de curand sau a suferit o trauma din cauza astahee hee
~a stat cineva jos foarte drag ei...sad

BAFTA!

| loveyouschatz a răspuns:

Suna la politie si spune ca nu te lasa in pace

| ionutalecs a răspuns:

Ignor-o sind pune mana pe tine da-i un pumn in cap pe modiv ca te-a atains intr-un punct sensibil rolling on the floor

| TurcoaicaTa explică:

Si intr-o zii se dadea prietena mea cu rolele si ii zice vecina : mai incet cu galacia straight face doamne

| Razvan03Andrei a răspuns (pentru TurcoaicaTa):

Ai rezolvat?
Amuzante raspunsuri ai aicilaughing

| TurcoaicaTa explică (pentru Razvan03Andrei):

Da am rezolvat..la un timp am ignorat-o si n-am bagat-o in seama si ieri am trecut pe langa ea si nu mi-a zis nimicabig grin

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Nu o mai baga in seama, ignor-o!laughing si punete intr-o zi si fa galagie acolo in casa cheama-ti prietenii/prietenele, ca sa sa numai zica in fiecare zihappylaughing

| TurcoaicaTa explică (pentru AdrenalinaPuraLaMaXim):

Am incercat odata sa o ignor dar vad ca ma opreste cu forta si incepe sa ma certe straight face

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns (pentru TurcoaicaTa):

De ce nu te duci o fuga pe la garda si le dai o declaratie, poate ii da o amenda de o ustura si-n ***...complicata situatie...e nebuna rau babalaughing

| godzila007 a răspuns:

Daca zici ca asculti muzica la casti si ea tipa la tine incearca sa dai muzica la maxim la boxe sa vedem ce o sa faca

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

Hahalaughingeu aveam o vecina care la fel facea, numai ca imi chema si politia la usalaughingplus ca ma trezeam si cu flori la usa din partea ei.un gest frumos dar cred ca erau farmecele eilaughing

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

Hahalaughing eu aveam o vecina care la fel facea, numai ca imi chema si politia la usalaughingplus ca ma trezeam si cu flori la usa din partea ei.un gest frumos dar cred ca erau farmecele eilaughing

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

Cel mai bine faci cum am facut eu.ii raspunzi cu aceiasi moneda.dar fara sa fi rusinoasa.ii spui ca ea asculta muzica la maxim din ani 70 si tu nu poti sa inveti din cauza asta si ca weekendu face gang bang 'uribig grin
eu eram cu inca unu si ne a prins beti si am rupt un brad cu bonfaieru si i l am pus la usabig grinera si vara. femeia la 3 noaptea a inceput sa tipe pe scara la usa mea si a trezit toti vecinihappy

Răspuns utilizator avertizat
| yukio16 a răspuns:

II spui clarbig grinoamna. dumneavoastra ati tampit la cap? Ce Dracu!? Nu mai potr sa ma uit la Tv sau sa ascult muzica ca vrei dumneata sa fie liniste sa dormi.Da da-o naibii de treaba.Chiar in halul asa? Va rog sa-mi spuneti cand vreti sa dau mai incet.Si daca vreti sa dormiti si fac galagie, dau si eu unpic televizorul mai incet dar tot ma uit.Dar va rog! Chiar in halul asta?

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns (pentru yukio16):

Unde ai vzt tu babutza care sa inteleaga cu vorba bunalaughing) haha nicaieri!rolling on the floor

| AdrianoVV a răspuns:

Pai poate fi in felul urmator... ori este nebuna...ori are aparat auditiv si este dat la baxim si nu stie sa umble la iel.

| crazyinlove a răspuns (pentru AdrianoVV):

Asta vroiam sa SPUN rolling on the floor