| Bylok a întrebat:

Mi-a dat cineva un telefon si trebuie sa ii introduc codul PIN, dar nu il stiu.Am bagat tot felul de numere pentru a-mi cere sa introduc codul PUK, dar continua sa imi ceara pinul...nu mai stiu ce sa fac, cred ca am pus pinul gresit de vreo 15 ori sad
Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| 211wasgnij a răspuns:

E imposibil acest lucru, de maxim 3 ori poti introduce pin-ul inainte de ati cere codul puk.
Probabil vorbim de lock code dar si asta se blocheaza dupa 5 incercari pentru 5 minute.

| Bylok explică (pentru 211wasgnij):

Pai asa stiam si eu...mi se pare foarte ciudat.