| anonim_4396 a întrebat:

Ce poti face atunci cand ai gresit de 3 ori pinul la telefon, iar nr puk nu il mai ti minte? o prietena de-a mea e disperata fiindca e un telefon scumphee hee a incercat sa schimbe cartela dar si in felul acesta i se cere codul puk.deci daca stie cineva cum se poate rezolva problema asta?thinking

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Trebuie sa suni la relatii cu clientii neaparat.

| hamsterx a răspuns:

Exact.sunand la relatii cu clienti iti vor spune ei codul puk si se va rezolva, am patit`o si eu d multe ori!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Suni la relatii cu clientii, o sa iti puna cateva intrebari, de ex. daca esti posesorul contractului, adresa din buletin, seria si nr. buletinului, cnp.

| gabimaris a răspuns:

Daca nu reusesti sa gasesti actele de la cumpararea telefonului, (cutia, codul puk si alte hartzoage) trebuie sa suni de pe un alt telefon la administratorul retelei in care ai reusit sa blochezi telefonul si, dupa cateva date de identificare pe care ti le va cere, iti va da si solutia de deblocare! (ar fi si culmea sa memoram si codul puk al telefoanelor!)

| luminita75 a răspuns:

Suna la relatii cu clientii, sectiunea cod pin blocat sau puk, intri in legatura cu un operator si il deblocheaza.

| rox a răspuns:

Dai de pe un alt telefon(al tau daca vrei)la *100# iti va afisa optiunuile si raspunzi cu nr 5. Mai departe introduci nr fetei si vezi si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi ca ai sarit in ajutor bacemi laughingsmug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi lume bunabatting eyelashes laughing

| mdaaa a răspuns:

Suni la orange/vodafone etc etc...big grin