| katy001 a întrebat:

Am o intrebare: la un microfon de genul acesta http://www.esound.ro/......3467.html, se aude tare? imi mai trebuie ceva pentru el? Multumesc anticipat [Ofer funda+voturi]

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Microfonul se cuplează la un sistem audio. Nivelul maxim sonor este dictat de puterea de amplificare a acestuia şi nu de microfon.
La un microfon în general importantă este în primul rând banda de frecvenţe captată şi în alte cazuri sensibilitatea. Deci ai nevoie pe lângă microfon de un sistem de amplificare audio.