| 13DoXy13 a întrebat:

Bunahappypagina mea de pornire este google, cum sa fac sa fie pagina de pornire cea de la firefox? nu mai stiu de unde sa setez pagina de pornire! help

Răspuns Câştigător
| Danasilvia a răspuns:

Din bara de meniu -> Tools -> Option -> General -> When Firefox starts si acolo introduci adresa pe care o vrei tu.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am impresia ca faci o confuzie intre browser si motorul de cautare. Totdeauna, indiferent ce browser folosesti, pagina de pornire este cea cu motorul de cautare, care poate fi google, bing, yahoo etc. Browsere sunt Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Opera, etc.
Daca ai ca browser Google Chrome si vrei sa ai Mozilla Firefox atunci va trebui sa-l descarci si sa-l instalezi, il gasesti pe portalul oficial mozilla.com, acum este varianta 10 si este si cu interfata in limba romana. Dupa ce l-ai descarcat poti sa setezi ca motor de cautare/pagina de pornire orice vrei dar google este cel mai bun si pe Mozilla Firefox. Se seteaza din Unelte/Optiuni, la Cand Firefox porneste bifezi Arata pagina mea de start si la Pagina de start scrii motorul de cautare pe care il vrei, sub forma http://www.motor.ro sau com, de exempu http://www.google.ro sau http://www.bing.com. Numai bine!

| Intruder19 a răspuns:

Unelte - Optiuni - General - Foloseste optiunea implicita - OK

| TheFACKYouTub a răspuns:

Aici dai chrome://settings/browser
dar nu ai fost explicit/a cu aceasta intrebare.

| NatureSelf a răspuns:

Ce-a mai simpla idee, options->General->default search engine si acolo pui www.google.ro succes

| Politeknicus a răspuns:

Http://www.google.ro/firefox click dreapta pe firefox -> optiuni firefox si bagi adresa aia pe care ti-am scris-o :)

| 718 a răspuns:

Oai daca e in engleza scrie pe sus tools ori daca e in romana scrie unelte apoi dai la optiuni sau options si vezi acolo caiti scrie pagina de start si de acolo scrii ce pagina vrei si intri din nou si gata... voila!