| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Parfumurile din aeroport (Duty Free) au preturile relative la fel? Gen majoritatea parfumurilor sunt la prețul de 125-135 de euro? Indiferent ca e vorba de Bleu de Chanel sau Tom Ford tobacco vanille?
Am văzut un anunț pe olx ca ar vinde o persoana parfumuri din Duty Free și toate aveau prețul sigilat pe ele și costau 125-135 de euro.
Cum sa coste Tom Ford 135 în Duty Free, eu as spune ca e imposibil având în vedere ca costa 1500 de lei unul original.
El le vindea la 250 de Ron.
Chiar asa e în Duty Free toate costa cât am menționat indiferent ca e vorba de un parfum original mai ieftin sau mai scump cum Tom Ford? happy

Ma gândesc ca sunt furate.

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca e din oras cu tine mergi si intalneste-te cu ea si vezi daca sunt originale. Gasesti pe net cum sa le deosebesti.
Nici sa nu te gandesti sa iei prin curier sau posta

| Alinailies a răspuns:

Vezi ca majoritatea parfumurilor vandute pe olx ca si testere sunt aduse din Turcia si nu au nicio treaba cu parfumurile originale.
Daca te pricepi la parfumuri cat de cat, du-te sa te intalnesti cu persoana sa vezi personal produsul.
Altfel risti sa dai bani multi pe un parfum face de 10$ luat din bazar.