| WEBKINZZ a întrebat:

Pe cat se ia vacanta de iarna? Pe 22 sau pe 23 decembrie?

Răspuns Câştigător
| betsy a răspuns:

Depinde de scoala sau de ce diriginte ai: in mod normal se termina scoala vineri, 22, dar la majoritatea scolilor nu se mai fac ore pe 22 si atunci 22 e prima zi de vacanta.winking

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Conform ordinului MECTS nr. 4292/2011 privind structura anului școlar, vacanța de iarnă începe pe data de 24 decembrie 2011, și se termină pe data de 15 ianuarie 2012.
Baftă!

| NewLife18 a răspuns:

23.12

| deutzik34 a răspuns:

Pe 23

| danieltare2 a răspuns:

De fapt pe 20 decembrie pana pe 15 ianuarie ca in anul acesta scolar avem mai putine vacante dar mai mari.

| danieltare2 a răspuns (pentru danieltare2):

De fapt pe 23 decembrie.

| MadalinX5 a răspuns:

23 Decembrie (Vineri), deoarece 25 Dec. (Duminica) este Craciunul.