| AℓєLoveD a întrebat:

Buna!
puteti sa imi dati mai multe detalii despre zodia taur?
dau fundita daca imi dati cat mai multe detalii posibile
multumeschappy:*

Răspuns Câştigător
| Alynutzaaa a răspuns:

Femeia Taur

Pe masura ce te apropii mai mult de o femeie Taur, vei observa ca una dintre trasaturile care o caracterizeaza este o putere emotionala deosebita. Ea este capabila sa jongleze cu probleme foarte dificile, fara a varsa macar o lacrima. Asta pentru ca are in dotare acel temperament inconfundabil al Taurului, pe care il afiseaza insa doar ocazional.

Feminitatea nu ii lipseste, insa reuseste sa o puna in valoare fara a apela la prea multe artificii. In situatii critice, nu reactioneaza precum o pisicuta parasita, insa nici nu rage ca o leoaica fioroasa.

Femeia Taur pare sa nu tina cont de statut atunci cand isi face prieteni. Printre acestia se numara persoane care nu isi ascund adevarata natura si se dezvaluie asa cum sunt. Prin urmare, chiar daca prietenii ei vor parea un pic ciudati, macar stii ca nu sunt ipocriti. Cat despre oamenii care nu ii plac, nu incearca sa se lupte cu ei, alege o varianta si mai dureroasa: ii ignora si devine indiferenta in prezenta lor. Va fi loiala celor pe care ii considera prieteni si tinde sa ii pastreze toata viata. Tot ceea ce le cere este ca acestia sa ii fie alaturi atunci cand are nevoie de ei.

Este o femeie inteligenta, chiar daca nu pare foarte interesata de subiectele cu iz intelectual. Ii place sa fie inconjurata de lucruri colorate, are gusturi bune, este un bun bucatar, care te va trata intotdeauna cu niste mancaruri excelente, pregatite in casa. In ciuda acestor aparente, in sufletul ei este un vesnic baietoi, care nu se da inapoi de la aventuri montane, pescuit si, in general, orice sporturi sau activitati care implica o doza de adrenalina.

Se imbraca simplu si elegant si adora materialele moi. Este o femeie puternica si de cele mai multe ori pare deasupra problemelor de insecuritate care le caracterizeaza pe reprezentantele sexului frumos in general.

Femeile Taur sunt mame excelente, cu toate ca nu tolereaza obraznicia copiilor. Daca acestia nu vor fi lenesi si neglijenti, relatia mama-copii va fi una foarte apropiata. Desi isi va invata copiii sa fie puternici, femeia nascuta in aceasta zodie va incerca sa ii protejeze in acelasi timp. Nu se va plange ca are prea multe responsabilitati si va indura durerea si stresul fara a se transforma intr-o victima.

Este foarte priceputa la finante si stie cum sa nu faca rabat de la calitate in limita rezonabila a unui buget stabilit. Pentru ca tine la imaginea publica, nu isi va ierta prea curand partenerul daca acesta nu ii ia partea intr-o dezbatere sau daca o contrazice in fata altor oameni. In astfel de ocazii, se poate pierde cu firea destul de repede.
Femeia Taur in dragoste

Partenerul visat este ceea ce ea ar numi un "barbat adevarat", adica unul care sa o faca la fel de mandra de el cum este de propria-i persoana. Insa daca Fat-Frumos nu se ridica la inaltimea asteptarilor ei, nu se va plange si va prelua controlul situatiei fara a mai sta pe ganduri. Femeia Taur se bazeaza pe independenta ei si pe faptul ca are o minte proprie, insa asta nu o face sa isi doreasca neaparat sa domine intr-o relatie.

In ceea ce priveste sentimentele de gelozie, femeia Taur nu se sfieste sa le experimenteze. Din contra, are ceva antecedente la acest capitol, asa ca ar fi mai bine sa nu o provoci. Nu este exagerata, insa tine la niste limite pe care ar fi bine sa nu le incalci.

Este o gazda buna si, mai ales, o buna sotie: va avea grija de partenerul ei atunci cand este bolnav, il va sprijini cu sfaturi si incurajari, dar mai ales, va avea grija ca el sa se intoarca mereu cu nerabdare de la birou, stiind ca ea il asteapta acasa.

Barbatul Taur

Este este imediat impresionat de aspectul fizic al viitoarei iubite. O doreste feminina, cu forme rotunde, senzuala. Ulterior, se intereseaza si de calitati precum inteligenta si fantezia. Daca nu le gaseste, nu va ezita sa o indeparteze total din viata sa.
Senzual si pasional, chiar daca are si alte aventuri, barbatul Taur iubeste cu adevarat o singura femeie, femeia lui.

4 răspunsuri:
| Foca a răspuns:

Zodia Taur
21 aprilie - 21 mai

Caracteristica generala a zodiei Taur: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Taur: Pamânt
Calitate definitorie pentru zodia Taur: semn Fix (stabilitate)

Planetele si zodia Taur

* Planeta guvernatoare: Venus
* Planeta carierei profesionale: Uranus
* Planeta dragostei: Pluton
* Planeta câstigurilor financiare: Mercur
* Planeta sanatatii si a muncii: Venus
* Planeta casei si a familiei: Soarele
* Planeta spiritualitatii: Marte
* Planeta calatoriilor, a studiilor si a religiei: Saturn

Culorile zodiei Taur: galben, galben-portocaliu, nuante de huma
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Taur: coral, smarald
Metale caracteristice pentru zodia Taur: cupru
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Taur: vineri

Principalele calitati ale zodiei Taur: loialitate, tenacitate, stabilitate, rabdare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Taur: bunastare materiala, confort
Defecte ale nativului din zodia Taur: încapatânare, tendinta de a deveni prea posesiv si materialist

Relatii între zodia Taur si alte zodii

* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Fecioara, Capricorn
* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Leu, Scorpion, Varsator
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Varsator
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Leu
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Gemeni
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Scorpion
* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Fecioara
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Berbec, Capricorn

Personalitatea zodiei Taur

Un Taur autentic gândeste si actioneaza conform realitatii. El îsi cunoaste limitele, iubeste ordinea, este obiectiv, nu amesteca obligatiile cu distractia, este rabdator, rezistent, practic, iubeste muzica si arta si mai ales placerea. Este adeptul naturaletei, al lipsei de complicatii. Este inimos, sociabil si are simtul umorului. Schimbarile nu-i stau în fire. Are nevoie de siguranta. Gândurile si sentimentele lui sunt ghidate de ideea de proprietate, chiar daca este vorba despre cea a partenerului. Daca Soarele este prost aspectat în horoscop, nativul Taur poate fi dominat de dorinta de comoditate si de placeri, dar si de încapatânare, gelozie.
Sanatate : În cazul nativului Taur, sunt sensibile gâtul, esofagul, partea superioara a aparatului respirator. Digestia poate fi proasta.
SPer sa vina si fundawinking

| matrixismyname a răspuns:

Sunt incapatanati, loiali, descurcareti...nu stiuhappy Cam asa sunt eu si sunt taur...

| Madalyn a răspuns:

Iti dau eu un detaliu ce cuprinde toate zodiile la un loc happy
Sunt niste magarii! Nu crede nimic din ce auzi despre horoscopul tau deoarece nu horoscopul iti face viata, tu ti-o faci cu mana ta!
Traieste-ti viata cum vrei si lasa horoscopul deopartewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai completa descriere pe care am gasit-o, inclusiv un tabel cu diferite chestii ce se potrivesc zodiei tale, e asta: http://www.clubmistic.ro/44/Taurul-mancaciosul-zodiacului/46