| danishgirl a întrebat:

Bună!

Puteți să-mi spuneți vă rog cam în cât timp ajunge o scrisoare recomandată trimisă internațional? În Europa de Vest mai exact.

O seară frumoasă!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistita! Dureaz. Ce ti-a spus cel de mai sus este intr-o lume ideala. O scrisoare recomandata din Ardeal pana in Oltenia face 3 zile dar din Romania pana in Vest dureaza sigur o saptamana daca nu mai mult. Depinde cum ai norocul.

| calinadriand a răspuns:

Timpii pentru recomandate (se calculeaza in zile lucratoare):
Z+1 - 70% din totalul trimiterilor (Z- ziua depunerii trimiterilor)
Z+2 - 90% din totalul trimiterilor (Z- ziua depunerii trimiterilor)

Dacă ai depus recomadată după o anumită oră, în jur de ora 16:00, mai pune o zi. În jur de 2-3 zile.