| Kesha1428 a întrebat:

Revin si azi o o mica intrebare:
Am niste cosuri pe toata fata.In mare parte puncte negre.Cum pot scapa de acestea?
Cine da un raspuns detaliat,fara link-uri(vreau sa imi spuneti voi ce si cum trebuie procedat),si cum cand trebuie folosit acel,,tratament" FUNDĂ! (P.S: nu vreau medicamete,solutii, uleiuri, etc. vreau LEACURI BABESTI. Solutii care se pot practica in casa.Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește un tonic antiseptic, o mască pe bază de acid salicilic și pe fiecare coș pui tinctură de propolis.
Dacă vorbim de dereglări hormonale, nu prea ai ce face, dacă este o infecție a pielii ai nevoie de antibiotic.
Consultă medicul.
Pa, pa.

| Loora a răspuns:

Eu mi-am facut multe masti de fata pentru cosuri si alte imperfectiuni. Din castravete taiat felii si dat prin masina de tocat cu un ou batut si amestecat cu castravetele dat prin masina.O intinzi pe fata si stau 10 minute asa. Apoi te speli cu apa calda. Intr-o saptamana observi rezultate. La mine a mers, sper sa mearga si la tine.happy

| fourteenapril94 a răspuns:

Ai incercat masca de argila? E cea mai buna, mai ales daca ai tenul gras. Sa nu folosesti orice fond de ten, i-ati de la farmacie daca vrei sa ti le acoperi o protectie pentru soare e de la BIODERMA (PHOTODERM MAX 50+) si te si protejeaza de soare, nu e bine sa stai in soare nici macar 30 de minute daca ai tenul acneeic eu stiu pentru ca am fost la un control pentru ca si eu aveam ce ai tu. Daca vrei un gel i-ati SEBIUM dtot de la farmacie tot d ela BIODERMA si o crema care sa te dai dupa ghici, tot de la BIODERMA eu dupa 1 luna nu mai aveam si acum imi fac masca cu argila de 2 ori pe saptamana. Nu-ti mai lua de la CLEARSKIN sau mai stiu eu ce....NU TE AJUTA! SAU DACA VREI UN FOND DE TEN I-ATI DE LA BB E SI PENTRU TEN GRAS, de ce spune pentru ten gras? Pentru ca ce ai tu de la asta ti se trage! happy Funda?

| Roxy1234 a răspuns:

Incearca cu zeama de lamaie.

| SanduAlina a răspuns:

Pai daca esti in perioada de pubertate e normal sa iti apara nu trebuie sa m-ai mananci multe dulciuri si un leac care poate fi facut in casa: 1 albus de ou si 2 linguri malai Albusul de ou se bate spuma, apoi se adauga cele doua linguri de malai, se amesteca si se aplica pe tenul curat, se lasa sa actioneze pana se usuca pe fata; in acel moment se indeparteaza cu un prosop curat si se clateste. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta!