| Lyss . a întrebat:

Revin si eu cu o intrebare! M-am gandit o perioada la asta si acum am de gand sa pun in practica. Vreau sa ma trec pe cartela, dar sunt total paralela cu chestiile de genul. Parintilor nu stiu daca o sa le convina ideea, deci ar fi mai bine sa nu le spun. Intrebarea mea este de unde imi pot achizitiona o cartela Orange? De la un magazin Orange? Sau si de la librarii, etc? Si cand imi achizitionez cartela, pot beneficia de cati euro vreau? Imi trebuie 5 euro sa-mi pot activa o optiune. O cumpar "continand" acei euro, sau trebuie sa o reincarc eu? Si daca dupa activarea optiunii nu mai am niciun ban pe cartela, prespun ca nu se intampla nimic, nu?
Multumesc anticipat! Dau fundita si sper sa nu radeti prea tare ca vin cu intrebari de genul >:".

Răspuns Câştigător
| Mihaitsa22 a răspuns:

Deci pentru inceput cartela de Orange cu nr poti cumpara de la orice magazin oange din apropierea ta sau de la chioscuri cu ziare/reviste. Te costa in jur de 25 de lei, cu numar si 5 euro crecin initial... dupa ce activezi o optiune ramai fara credit dar apoi poti incarca cu ce valoare vrei tu, intre 5-100 euro, depinde de bugetul tau.Nu avem de ce rade, totul e sa ne ajutam reciproc, nu? Mult succes:*

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Pina acum vad ca stii ce trebuie sa faci. dar stii ca in fiecare luna trebuie sa ti incarci cartela inainte cu cel putin o zi ca sa se reactiveze obtiunea.nu trebuie sa ai bani mai multyi, dar e bine sa te interesezi ce obtiuni au si ce contin [minute nationale. minute in retea.mesaje etc. iei si tu ceva care sa te multumeasca. succes

| Slavian a răspuns:

Cel mai bine sa te duci chiar tu la un magazin Orange si intrebi cat costa o cartela si care sunt conditiile. Sper ca nu te-am dezamagit cu acest raspuns.
Bafta!

| Lyss . explică:

M-am interesat de optiune si de aceea am nevoie de 5 euro ^^. Multumesc!

| mitroidany a răspuns:

O poti cumpara mai de la orice magazin si are credit. Mi se pare ca are chiar 5 euro. Dupa ce iti cumperi cartela ti-o poti incarca tu cu cat vrei dar pe la magazine nu prea gasesti mai mult de 10 euro (iti poti lua mai multe daca vrei credit mai mult). Daca ramai fara credit si ai optiunea activa nu se intampla nimic dar dupa ce se dezactiveaza nu mai poti suna sau da sms (optiunea este valabila o luna). Sper ca ti-am fost de ajutor