| OvyBluRay a întrebat:

Buna seara, am facut un overclock la procesor si l-am cam marit frecventa si voltaji vreau sa-i dau un reset sa revina la normal pentru ca in momentul de fata mi se incinge procesorul are o temperatura mare 50-65, deci cum reset overclock pe care l-am facut la procesor sa fie ca din fabrica.

1 răspuns:
| Adrian_Surugiu_1998 a răspuns:

Salut. Pentru da da reset la BIOS ( overclock, etc. ) trebuie sa deschizi Unitatea Centrala. Uita-te la placa de baza si vei vedea o baterie alba in forma de cerc. Scoate-o pentru maxim 15 secunde si pune-o la loc, apoi deschide calculatorul si gata. Sper ca am putut fi de ajutor