| Domino2018 a întrebat:

Buna seara,
Am o pompa de recirculare Grundfos UPBASIC 25-4 180 pentru o centrala Viadrus u22 care pompa nu mai functioneaza, acum daca tot a obosit as dori sa o inlocuiesc cu o alta noua dar nu stiu care este mai buna si binenteles sa nu fie nici prea scumpa la pret,
Orice sfat sau indicatie este de mare ajutor pentru minehappy
Multumesc!

1 răspuns:
| Digikey a răspuns:

Bun si ieftin nu exista.
Pompa ta cel mai probabil s-a blocat de la mizeria din instalatie.Inainte sa o inlocuiesti ar trebui demontata si curatata.
Am pompe care au mers non stop 20 de ani si sunt inca ok.