| Chiper-Schoenberger_Claudia_1956 a întrebat:

Am si eu o intrebare si va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns la obiect. Eu locuiesc in Germania acum si am apartamentul in Vaslui, dar din vara am facut o cerere si nu mai am abonament la EON pentru ca plateam degeaba nu stiu ce pe acolo si nu are cine sa ma ajute. Intrebarea mea este urmatoarea -daca merg o perioada de timp si consum energie electrica cat stau acolo cat ma costa un kw pe ora? Va multumesc cu drag Claudia Chiper

6 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

De unde sa mai consumi daca aia te-au debransat?

| TCosminn a răspuns:

Consmul de curent electric nu se calculeaza pe ora, ci pe kw. un kw e cam 0, 55 Ron si fluctueaza. Subscriu la raspunsul anterior.

| doctorandus a răspuns (pentru TCosminn):

Ce-nseamna sa chiulesti de la fizica...

| TCosminn a răspuns (pentru doctorandus):

Am gresit? Te rog sa-mi spui unde. Eu am facut fizica prin bancuri laughing.

| doctorandus a răspuns (pentru TCosminn):

Energia se masoara in kilowattore.

| TCosminn a răspuns (pentru doctorandus):

Foarte amabil! Iti multumesc!