| BlackWings a întrebat:

Buna seara! Cei care stati in Bucuresti in chirie, unde sunt costuri mai mici de intretinere si utilitati, la bloc sau la o vila? Doar pentru o garsoniera

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

La curte sa stai cu proprietarul și să faci frigul sa ai gen garsoniera ta într-o casă pe pământ și cam atât
Eu am stat la curte
Dar Dumnezeu mă ajutați să am bani
Și puneam calorifere cu ulei in camera.
Important este sa nu ai multe camere

Important este sa nu îți bage cineva căldură pe gât cu forța
Gen la bloc sau într-o vilă îți dă foc alții la centrala consuma gaze lemne ce consuma ei și îți cer bani cu forța și cu amenințarea
Chiar daca tu consider că ție îți ajung cele 18 grenade Celsius că acum este iarna vara. nu mai exista iarna
Mai ales intr-o casa bine izolata

Sunt multi nenorociți care vor șanse încălzească ei pe banii tai

Așa că ei vor face cald in casa fara acordul tau
Și tu nu ai ce sa faci de cat samplaresti

Uite eu am acum un apartament în care chiar este cald pentru că este izolat pe dinăuntru cu vata de sticla și rigips

Și pe urmă au mai venit și cei de la reabilitare și au reabilitat blocul in cât nu prea as avea nevoie sa fac nici un pic de căldură chiar toată iarna
Dar așa că sunt eu boier am mai pus un calorifer cu ulei pe care îl aprind din când în când doar când
Nu dau bani pe curent mai mult de 50 lei / luna pentru acel calorifer cu ulei

Asta nu uita că este cel mai important să găsești o locație care este bine izolata și unde nu îți dă proprtarul drumul obligatoriu la centrala
O locație unde nu îți bagă nimeni lemne pe foc fara acordul tau
Că nu mai enfrig iarna

| UserRo10 a răspuns:

Sfatul meu este sa cauti o garsoniera cu toate utilitatile separat si centrala proprie. Platesti fix cat consumi. Nimic mai mult

| daneeeel a răspuns:

Eu stau cu mama