| alex2009 a întrebat:

Mama vrea sa isi scoata pietrele de la fiere cu ajutorul unei retete naturiste contine ulei de masline grefrut si sulfat de magneziu. A mai incercat cineva sa isi scoata pietrele de la fiere prin retete naturiste, a-ti reusit?

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Aceasta reteta dizolva piatra, nu o face sa se elimine. Daca pietrele sunt mici, are sanse mari sa scape de ele, aceasta reteta insa se urmeaza pe termen lung si cu constiinciozitate, altfel nu are efect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun ceai este zeama de bisturiu.mai ales daca piatra este mare.

| Em_1833 a răspuns:

Da, si mama a scapat de pietre cu ajutorul unui ceai. Se numestre Tintaura sau Fierea Pamantului.