| adyth a întrebat:

Buna seara tuturor! Am o mica problema >:". Cand caut pe Google imagini si vreau sa le salvez nu'mi da voie decat sa salvez sub forma de URL sad. Mentionez ca folosesc Mozilla Firefox. Am intrebat si alte persoane si la ele merg sa fie salvate imagini. La mine de ce nu? Ca nu am umblat la nici o setare. Pur si simplu ieri m-am trezit de'odata ca nu mai pot sa salvez. Stie cineva ce poate fi? Nu ma pricep la d'astea >:"

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Ia incearca in Mozilla - Tools- Page info - Media. Si aici ai toate pozele de pe paginile deschise de pe browser, si le poti salva cu Save As. Incearca.

17 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

happy sa cresti mare domnisoara.

| asko a răspuns:

Nu te pricepi la d'astea. cred ca aici e problema thinking

| florar a răspuns:

Poate mergea netul prost, mai sunt si erori.ai mai incercat? si, vb de imagini, uneori chiar situl respectiv nu permite.mai incerca.ps... nu subscriu la Opera.Mozilla e bun. mai depinde unde salvezi, pe site la favorite sau in pc! daca in pc fa un folder numai cu down load si nu in C, ca e riscant;
cand scrie save, as, da la bookmark, si salvezi pe site. dai yes; mai simplu e sa lucrezi cu explorer, e mai sigur si dai la favorites.(stelutza)

| SLeVeN a răspuns:

Bagi opera

| adi_7507 a răspuns:

Probabil nu faci diferenta dintre "Save link as" si "Save image as".
Pageinfo nu e o solutie pentru o chestie atat de simpla. Ce versiune de Firefox folosesti?

| adi_7507 a răspuns:

Ce inseamna pentru tine "sub forma de url"? Nu e vina mea ca nu stii sa explici cum trebuie. Poti pune un screenshot daca ti-e mai usor.

| adi_7507 a răspuns:

Nu stiu, imi poti explica? Un copy/paste din campul "file name" ar fi de ajutor, sa vad ce intelegi tu prin URL.
Daca arata cam asa: nume_imagine.html sa stii ca asta nu e un URL.
Te mai intreb inca odata, ce versiune de Firefox folosesti? O problema asemanatoare era pe la Firefox 3.0. In caz ca ai ultima versiune ar merge un fresh install, poti incerca si Firefox Safe Mode inainte de asta.

| adi_7507 a răspuns:

Deci tu spui ca "nu te pricepi la d'astea" si tot eu sunt cel care nu intelege? Atunci chiar nu are rost sa mai continuam discutia.

| adi_7507 a răspuns:

Probabil am exagerat si imi cer scuze pentru asta.
Pe langa acea "teorie" inutila am mai dat si un sfat, stiind ca o astfel de problema am avut si eu la Firefox 3.0
Deci, inca o data scuze; am cateva proiecte pe deadline si sunt cam stresat.
Tocmai am observat ca am 5 (CINCI!) raspunsuri nefolositoare la o singura intrebare. Nu se va mai repeta.

| IqStorm a răspuns:

@adyth: o varianta mai simplă decât page info este să scrii. jpg în continuarea numelui fotografiei când dai salvare. Sigur o să îţi meargă.

@adi: grow up man. Fata a explicat bine dar dacă toţi ne dăm specialisţi nu ajungem nicăieri. Cel mai simplu e că atunci când nu te pricepi să nu te bagi. Cum ştiu că orgoliul o să îţi fie rănit de ce am scris te las să te dezlănţui.

| adyth explică:

Flav te iubesc :X mersiii!

| adyth explică:

Cappodonna ma crezi chiar asa de fraiera?hee hee
tocmai aia era... can dau save as... nu'mi apare decat URL.

| adyth explică:

laughing as vrea eu da nu mai cresc laughing

| adyth explică:

Adi stiu sa citesc happy si dau exact "save image as" si imi da save doar in format URL ....ai citit intrebarea toata macar? happy

| adyth explică:

Adica nu'mi salveaza in format jpeg adica sub forma unei imagini...doar sub forma unui url...stii ce'i ala? raised eyebrows

| adyth explică:

Offf adi de ce nu te lasi batut... vad ca nu vrei sa intelegi.

| cappodonna a răspuns:

Pozele care apar la google cand dai search la imagini apar de pe unele siteuri. Unele dintre aceste siteusi sunt blocate de nu poti salva poze.Cand apesi pe poza ea apare prima data in format mic; dupa aia mai apasa o data pe poza ca aceasta sa fie la dimensiune maxima dupa care dai clik dreapta, o sa ati apara o lista cu o serie de lucruri de facut; tu dai la "Save Image As..." si o sa ti se deschida o fereastra care ati arata unde in pc sa o salvezi...SUCCES