| ade23 a întrebat:

Buna sunt absolventa de facultate si sunt in somaj din data de 30.09.2009 pana la data de 24.08.2010. Sunt insarcinata in 7 luni si as vrea sa stiu daca beneficiez de CCC. Nasc la sfarsitul lui august MULTUMESC

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform prevederilor OUG nr. 148/2005 privind sustinerea familiei pentru cresterea copilului, art. 1, alin. 2, lit. b) beneficiaza de concediu pentru cresterea copilului si persoanele care au beneficiat de indemnizatie de somaj in perioada anterioara. Numai bine!