| Irina19 a întrebat:

Buna all. Ajutati-ma va rog, sunt cl a 12-a si dupa liceu as vrea sa merg la facultate, insa nu ma pot decide la ce facultate.Cunosc engleza bine, si mi-ar placea sa mai stiu alte limbi straine, cu matematica stau f prost, deci nu vreau nimic ce e legat cu matematica. Ce specialitate sa aleg? Nu vreau sa fiu profa sau translator, sa merg oare la facultatea de turism? Merita? Vreau cit mai multe sfaturi.Va multumesc pentru atentie.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu ma pot pronunta daca domeniul ales este si cea mai inspirata alegere(chiar si pentru un viitor mai indepartat in Ro!). Pentru ca sunt o gramada de asemenea facultati ( ca deh, banul se poate scoate din orice, chiar daca piata muncii nu cere acea specializare! ) alege pe cele care au primit acreditarea. Numai bine!

| Roxx_1761 a răspuns:

Pai daca stii bine engleza te ai putea face profesor de englezabig grin. Si mai ales daca esti buna ai putea avea succes. Acum ca nu vrei nu stiu ce sa zic. Incearca facultatea de litere si ai putea iesi ceva bine de acolo credthinking

| TormentOfSins a răspuns:

Explica si mie cum de esti clasa a 12-a si ai 19 ani (dupa cum spui in alte posturi) nu esti cam mare ☺ sa fii a 12-a.
Engleza o stie majoritatea lumii e bine sa inveti o limba straina cum ar fi limba araba, limba japoneza sunt cautate si nu multi o stiu

| Irina19 explică:

Am 19, am mers la scoala la 8 ani, din cauza unor probleme personale