| Artemisia a întrebat:

sunt fana S Club 7.nu am mai auzit de foarte mult timp nimic de nici un membru din trupa! stiu ca s-au despartit, dar au facut fiecare cariera solo? imi puteti spune cateva melodii noi cantate de careva din trupa?

Răspuns Câştigător
| xSoaked a răspuns:

Nu am auzit de ei pana acum dar am gasit ceva informatii. S-au despartit in 2008 si din acel an pana in prezent sunt intr-un tur numit S Club 3 ( pentru ca nu mai sunt 7 componenti, ci 3, cei pe care ii cheama Jo O'Meara, Bradley McIntosh si Paul Cattermole ).
Ultimul lor album impreuna a fost in 2003 numit "The greatest hits of S Club 7" deci practic ultimele melodii noi au fost in 2002, in albumul "Don't stop movin' ". De atunci nu au mai scos nimic nou, nici in formula de 3 componenti.