| moniqueblackberry a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si as vrea sa stiu daca la liceu se face engleza pentru incepatori.Nu am facut engleza.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Nu se face engleza pentru incepatori la liceu, se face deja pentru avansati, mai ales la o clasa de bilingv. Daca chiar nu ai facut engleza pana acum, incearca si tu sa mergi la meditatie sau sa cauti pe net lectiile ca o sa-ti fie foarte greu...
Sper ca am ajutat!

2 răspunsuri:
| alexutza071 a răspuns:

Buna! la liceu se face engleza ...nu stiu daca pentru incepatori, adica depinde ce intelegi tu prin asta.Se reiau totusi cateva idei esentiale.Paote ar fi mai bine ca inainte sa treci la liceu sa faci niste cursuri online de engleza si sa inveti cateva idei principale.

| cristiana199 a răspuns:

Pentru asta, depinde la ce liceu si profil dai. Oricum, e bine sa consult un profesor.