| RonaldSebastian123 a întrebat:

Buna!
Sunt in clasa a VIII-a si as vrea sa ma duc la un liceu in Iasi.
Sunt foarte bun la engleza si informatica.
Cam ce liceuri sunt pentru aceste materii?
Si ce alte materii mai trebuie s-a stiu? Ca urasc matematica!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din pacate, Evaluarea Nationala se da la romana (pe care n-o prea stii) si la matematica (pe care o urasti), asa ca, atunci cand apare brosura, orienteaza-te spre un liceu la care se poate intra si cu o medie mai modesta.
P.S. Corect: licee, sa stiu.

2 răspunsuri:
| jeek0 a răspuns:

La romana nu prea stralucesti dar ai sa iti vii in fire. du-te la liceul de informatica sau cevacu profil informatica. orice ai alege, in tara la noi e mai putin importanta institutia decat dorinta ta de a invata. daca vrei info trebuie si mate fara discutii. nu tot dar trebuie.

| ladyL a răspuns:

Of of....mai invata si la romana...licee in loc de liceuri si sa in loc de s-a.mergi la un profil de limbi moderne