| 123andrei a întrebat:

Buna TPU.Am 15 ani si saptamana trecuta mi-am vandut telefonul am luat pe el 250 de lei si vreau sa ii depun la cec intr-un cont si sa mai adaug bani in el din cand in cand.Se poate sa deschid un cont pe numele meu daca da ce acte imi trebuie? Pe ce perioada nu pot retrage banii? Funda

Răspuns Câştigător
| BitKode a răspuns:

Iti faci card de alocatie.dar merge la bcr sau banca transilvania, eu am visa electron junior de la bcr.sunt foarte multumit de el cumpar de pe net ii scot orcand si eu sunt minor am tot 15 ani. daca vrei poti sa iti faci doar card simplu, fara sa vina alocatia.Iti trebuie copie de pe buletinul tau si buletinele parintilor, copie dupa certificatul de nastere, certificatul de casatorie al parintilor si o adeverinta de la scoala.cardul iti vine intr-o saptamana si nu trebuie sa platest nimic. si ai dobanda de 20 de bani pentru 100 lei (deci este 20 lei la 100 milioane lei vech) ceea ce nu mi se pare exagerat.mai citeste aici http://www.bcr.ro/......-Xteen-BCR sper ca te-am ajutat;)

1 răspuns:
| f1r3TiG3R a răspuns:

Nu se poate, esti minor inca.

Dar poti ruga sa iti faca un card care sa fie al tau pe numele lor, dar tu sa il folosesti, tu sa iti pui si sa iti scoti bani de pe el, cand vrei. Astfel nu ai cum!