| romeliakiss99 a întrebat:

Am cautat pe net baloane cu heliu care iti fac vocea subtire, dar nu stiu care sunt ...Am gasit niste baloane, iar in descriere spunea „calitate heliu ", adica sunt de acelea care iti fac vocea subtire( baloane cu heliu) sau baloane normale?

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

"Calitate heliu" adica gazul cu care sunt umplute e foarte usor si se mentin in aer s-au daca sunt lasate libere ele se ridica la fel ca cele umplute cu heliu.
Daca vrei neaparet heliu pentru "voce" :D :
http://www.shopmania.ro/q-butelie-heliu

Sau eventual, te poti interesa la firme care organizeaza petreceri si receptii, fiindca precis au baloane cu heliu, si iti pot da ei mai multe detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa cauti butelie cu heliu nu baloane, http://www.bizoo.ro/produse/butelii-cu-heliu/start-0/10/

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Nu stiu ce baloane ai gasit tu dar iti dau un sfat, mai bine cumperi baloane si heliu. exista pe internet butelie cu heliu, nu este foarte mare, seamana cu cea pentru incendii dat e mai rotunda.costa in jur de 100 si ceva de lei, am avut eu la terminarea liceului.atuncu am umplut cu heliu baloanele.o sa iti ajunga pentru cel putun 50 de baloane si cred ca o sa iesi mult mai ieftin decat sa iei baloanele gata umplute cu heliu.bafta!