| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Am înapoiat acum 3 zile un produs de pe Olx și nici măcar azi n-am primit mesaj iar adminii au scos chestia aia ca sa pot vorbi cu dumnealor. Trebuie sa treacă 5 zile sau 10 ca sa ii primesc ca unul mi-a zis ca cel târziu azi dar nici azi n-am primit nici un semn?

4 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

Ai returnat un produs pe OLX?
Poate nu ai ridicat coletul trimis de vânzător.
OLX nu are treabă cu asta.
Vânzătorul trebuie să îți dea banii.
Am cumpărat SUTE de produse de pe OLX.
NUMAI cu plata la curier când îmi aduceau produsele.
Tu sigur ai plătit înainte produsul.

| anonim3247 a răspuns:

E greșeala ta, nu are treabă OLX.
Trebuia să plătești curierului DUPĂ ce vedeai produsul
- costul produsului
- costul transportului
SUTE de lucruri am cumpărat așa din toată țara în câțiva ani.
NU cumpăram când vânzătorul spunea să îi trimit banii prin bancă.
Și NU că luam țeapă cum ai luat tu dar așa îl făceam să trimită REPEDE produsul.
Adică în aceiași zi dădea la curier produsul și a 2 zi îl primeam acasă.

| anonim3247 a răspuns:

- AZI vedeam anunțul cu ceva
- acum îl sunam pe vânzător până în ora 11 - 12 și îi spuneam că plătesc produsul și transportul la curier
- el punea la curier produsul tot azi
- mâine îl primeam
Dacă făceam ca tine să îi trimit banii prin bancă îl trimitea după 1 săptămână

| anonim3247 a răspuns:

Ca fapt divers - am cumpărat și ceasuri scumpe și alte obiecte scumpe.
Tot la fel am procedat chiar dacă ăia spuneau să le plătesc înainte măcar transportul.