| B3HappyN0Worry a întrebat:

Am nevoie de ajutor sad. Acum câteva zile am avut mai multe probleme cu pc-ul. Când îl deschideam apărea ecranul alb şi trebuia să îl tot restartez până să se deschidă normal. Şi când mă jucam sau lucram cu mouse-ul mi se deconecta continuu din 5 în 5 secunde şi trebuia să tot scot USB-ul şi să-l bag la loc ca să-şi revină. Am dus pc-ul la reparat şi am aflat că faza cu deschisul era de la monitor, monitorul l-am reparat şi acum se deschide. Dar mouse-ul continuă să se deconecteze chiar dacă am schimbat şi portul. Ăia de unde am dus pc-ul au zis că lor nu li s-a deconectat laughing. Mouse-ul a fost încercat şi în alt pc şi e bun. Am uneori momente când se deconectează şi mouse-ul şi tastatura deodată. În fine. Mi-am dus şi eu pc-ul la reparat şi chiar dacă n-au rezolvat nimic măcar şi-au făcut bani de pâine laughing. Am întrebat pe cineva şi cică poate fii problemă de la placa de bază sau de la sursă. Windows-ul l-am schimbat acum câteva zile exact din cauza problemei ăsteia dar tot n-am rezolvat nimic. Cu driverele nu cred să am problemă că de când am pc-ul tot eu am schimbat windows-ul şi am instalat apoi tot ce trebuie fără să am probleme de genul. happy Îmi puteți da câteva sfaturi? puppy dog eyes Mulțumesc! Fună!

2 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Ai instalat dupa siteul producatorului de baza, driverele de USB?

| tiberiustefan90 a răspuns:

Buna, teoretic de la sursa nu prea poate fii, cand sursa nu alimenteaza destul pc-ul se stinge, de la placa de baza ma indoiesc putin mai ales daca ai zis ca ai schimbat portul, ai putea incerca cu driver usb sa nu fie deplin compatibil, daca il ai instalat il poti dezinstala si vezi daca mai zice ceva... sau in momentul in care ai instalat windowsul pana ai instalat toate driverele s-a deconectat mouseul?