| alex0290 a întrebat:

Am o mare problema in legatura cu laptopul meu, de fapt cu wirelessu-u. Modelul este un Compaq Presario CQ61.
Deci... problema este ca wirelessu se deconecteaza mai tot timpul. Acum cateva zile se deconecta frecvent din 10 in 10 minute si isi mai revenea dar acum se deconecteaza si ramane deconectat asta pana nu apas pe buton sa-l inchid si sa-l redeschid. Cand il redeschid merge inca vreo jumatate de ora iar dupa aceea "nema internet happy".
Specific ca butonul nu isi schimba culoarea" cand e aprins e albastru, cand e stins este portocaliu" doar ca de fiecare data trebuie sa-l inchid si sa-l redeschid ca sa fuctioneze netu.
Am replayuri timp de 20-30, uneori chiar 10 minute. iar dupa aceea imi da Request time out si nu isi mai revine deloc!
Nu stiu cum sa va explic mai bine, sper sa intelegeti, oricum modemu nu are nk pentru ca sora-mea are un HP si nu are probleme cu internetu nu i se deconecteaza deloc!
Sper sa ma puteti ajuta! Va multumesc!

1 răspuns:
| itsoft a răspuns:

Problema poate fi din cauza la Driver de la Wireless! Incerca sa reinstalezi drivaru wireless