| Adina_3547 a întrebat:

Buna TPU am niste poze cand apas pe ele zice sa selectez un program de ce nu merge cand apas sa le deschida direct in Windows Photo Viewer dau fundita multumesc anticipat

7 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Pentru ca nu ai selectat un program anume care sa deschida de fiecare data, in cazul tau Windows Photo Viewer. Uite cum faci, cand iti zice sa selectezi programul cu care sa deschizi o poza, dai pe "choose program", dai click pe windows photo viewer si apoi o sa vezi sub fereastra unde sunt programele o casuta unde scrie "always use the selected program to open this cand of file" si bifezi acea casuta si iti va deschide pozele numai cu windows photo viewer.winkingSper ca am putut sa te ajut.

| Pixel2009 a răspuns:

Click dreapta pe ele -> view with -> windows photo viewer

| WiiFii a răspuns:

Depinde ce extensie are poza. Windows Photo Viewer deschide imaginile jpeg jpg bmp s.a.m.d. Incearca sa cauti pe google un program care sa citeasca extensia imaginilor tale. de exemplu jpeg viewer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca nu se pot deschide cu programul ''Windows Photo Viewer''.Deci poti incerca sa le deschizi cu un alt program.Dai click stanga pe poza pe care vrei sa o deschizi si selectezi ''Properties' apoi dai ''Change'' si iti apare o fereastra cu mai multe programe, deci selectezi un program de deschis poze, in afara de ''Window Photo Viewer'' apoi dai ''OK'', ''Aply'' si iarasi '' Ok''. Apoi pozele ti se vor deschide sigurhappy. Funda?big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Daviphi a răspuns:

Da-i la pozele care nu se deschid click dreapta pe fisier, dupa care da-i properties, Change si acolo selectezi Windows Photo Viewer.

| Jullie_5709 a răspuns:

Dai click dreapta pe poza,"Proprietati", apesi butonul "Change", selectezi programul si gata! happy