| TheSpecialOne a întrebat:

Am setat din greseala ca toate programele din calculator sa se deschida cu windows photo viewer(nu sunt sigur ca asa se numeste, ma refer la aplicatia preinstalata te vizionat poze). Aum toate iconitele sunt albe cu sigla mica a acelui program in mijloc si nimic nu mai functioneaza. Cum pot schimba aceasta setare si sa readuc totul la normal?

18 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Poti folosi programul asta ca sa repari :
http://www.softpedia.com/......tion.shtml

| TheSpecialOne explică:

Al3xander... programul tau nu merge, imi da eroare imediat dupa ce il descarc

| TheSpecialOne explică:

Voi ce nu intelegeti ca imediat dupa ce apas RUN apare o eroare:Exception ERegistryException in module FIXEXE.COM at 0002048E. Failed to set data for".

| TheSpecialOne explică:

Am cautat in calculator o poza si m-a pus sa aleg cu ce sa o deschid iar apoi ma trezesc ca toate programele sunt setate sa se deschida cu windows photo viewer.

| CinevaNou a răspuns (pentru TheSpecialOne):

Toate programele sau toate pozele?

| CinevaNou a răspuns (pentru CinevaNou):

Http://www.dougknox.com/xp/file_assoc.htm
Ruleaza fisieru pentru extensia cu care ai probleme.
ico, gif, jpg, tif sunt pentru poze.
exe pentru aplicatii.

| TheSpecialOne explică (pentru CinevaNou):

Totul, totul... nimic nu mai merge.

| CinevaNou a răspuns (pentru TheSpecialOne):

Ruleaza ico, gif, jpg, tif si exe din alea. Merge?

| TheSpecialOne explică (pentru CinevaNou):

Nu merge nici un fel de program. in rest pozele de exemplu merg... si programul tau imi da eroare...

| CinevaNou a răspuns (pentru TheSpecialOne):

Ai winzip, winrar sau 7zip?

| CinevaNou a răspuns (pentru TheSpecialOne):

Http://filext.com/WinXP_EXE_Fix.reg
asta merge s-o rulezi?

| TheSpecialOne explică (pentru CinevaNou):

Cand dau pe link imi apare o pagina plina de coduri

| TheSpecialOne explică (pentru CinevaNou):

Am si merg. cand dau pe vreun fisier.rar il deschide

| CinevaNou a răspuns (pentru TheSpecialOne):

Da-i click dreapta pe link si "save link as", apoi deschide-l. Ar trebui sa te intrebe daca esti sigur ca vrei sa adaugi informatia.

| TheSpecialOne explică:

Nu e de download eroarea... dupa ce il descarc si apas run. imi da o eroare

| al3xander a răspuns:

Intra aici http://www.thewindowsclub.com/fix-unable-to-open-exe-lnk-files-windows-7 descarca arhiva pentru EXE si executa setarile pentru reigstru

| CinevaNou a răspuns:

Dar cum ai reusit?