| AndreeaI16 a întrebat:

Am o întrebare în legătură cu Facebook-ul. Cum pot să pun o intrebare ( sondaj ), adică pui o întrebare și după poți pune mai multe răspunsuri iar după vot se află care răspuns e cel mai bun. Și dacă se pot pune intrebari, pe telefon sau calculator se pot pune? Dau FUNDA celui mai bun răspuns! Mulțumesc! ❤

3 răspunsuri:
| Bălăceanu_Alexandra_1997 a răspuns:

Intri pe grupul de Facebook in care vrei sa pui sondajul si apesi butonul Create poll. Scrii intrebarea apoi pentru raspunsuri dai click pe add poll options si adaugi. happy

| AndreeaI16 explică (pentru Bălăceanu_Alexandra_1997):

Trebuie neapărat un grup pentru a pune o întrebare? Și merge și pe calculator și telefon?

| Bălăceanu_Alexandra_1997 a răspuns:

Pentru un sondaj pe profil vezi www.facebook.com/polls‎. Merge de pe pc si de pe telefon. Pentru a acreea un sondaj de pe telefon pe grup, deschizi grupul si dai pe cele 3 puncte de langa camera apoi create group poll.