| Ursulmaredemetal a întrebat:

Buna TPU am o intrebare si o cerere:
-INTREBARE:de ce cand incerc sa ma loghez pe Yahoo imi cere o intrebare de securitate pe care nu o stiu si doar cu 1 ZI inainte m-am logat pe Yahoo.
-Cerere:Cum IMI POT ACCESA contul fara al bloca s-au fara a raspunde la intrebare. VA ROG VREAU SA-MI ACCESEZ CONTUL. dau funda la cea mai buna varianta.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai avut un virus care a accesat abuziv mailul tau (de pe care nu te-ai delogat la inchiderea sedintei). Ca sa iti recuperezi adresa ai mai multe optiuni: sa-ti amintesti intrebarea de siguranta (este aleasa de tine, la facerea contului, de obicei este o informatie simpla, pe care o stii, daca nu, probabil o ai notata undeva); sa soliciti deblocarea printr-un mail trimis pe contul alternativ (daca ti-ai setat un cont alternativ); sa soliciti deblocarea prin sms (daca ai lasat numarul de telefon solicitat pe site). daca nu, nu prea exista metode de recuperare a contului blocat.

| Ursulmaredemetal explică (pentru Brigaela):

Deci nici una din variante nu o pot aplica.Dar mersi.

| Brigaela a răspuns (pentru Ursulmaredemetal):

Eu nu cred ca exista alta solutie, dar poate cineva mai priceput decat mine te poate ajuta.

| Ursulmaredemetal explică (pentru Brigaela):

Mersi.