| iulianiasi a întrebat:

am o masina de spalat weestline.bun pana acum totul era bine dar cand merge se aude un zgomot parca s-ar lovi 2 pietre iar cuva se misca... nu stiu ce este sad dau o funda mareee

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Trebuie schimbati rulmentii si simeringul de la axa cuvei.

14 răspunsuri:
| iulianiasi explică (pentru AgathaRo):

Da cum thinking, daca spal asa cce se intampla?

| iulianiasi explică (pentru AgathaRo):

Oricum iti dau funda dar lamureste-ma

| AgathaRo a răspuns (pentru iulianiasi):

Se poate rupe membrana de cauciuc dintre usa si cuva se indoaie axa de la masina de spalat. O sa scape in curand apa de la simering.Cat de veche este masina de spalat?

| iulianiasi explică (pentru AgathaRo):

Pai aproape 3 ani

| AgathaRo a răspuns (pentru iulianiasi):

Atunci merita reparata. Sa te astepti la o investitie de 60-70 de lei, daca il faci tu, daca il duci la service te costa 150-170 lei.

| iulianiasi explică (pentru AgathaRo):

Cum sa il fac eu?

| AgathaRo a răspuns (pentru iulianiasi):

Nu e inginerie prea mare, putina cunoastere niste chei, si o presa de rulment. ca sa poti extrage rulmentii stricati.

| iulianiasi explică (pentru AgathaRo):

Un video? sa ma iau dupa el?

| AgathaRo a răspuns (pentru iulianiasi):

Principul este acelasi, o sa difere probabil cuva, o sa fie din plastic.
https://www.youtube.com/watch?v=G8LcsezlvHw&list=PLF82654651FCE7539 ai mai multe clipuri. Te intereseaza clipurile cu Bearings (rulmenti) inlocuirea lor.

| iulianiasi explică (pentru AgathaRo):

Da dar pana scot cuva din masina cum fac ca's multe fire,

| AgathaRo a răspuns (pentru iulianiasi):

Le scoti mufa.

| iulianiasi explică (pentru AgathaRo):

Esti din Iasi?

| AgathaRo a răspuns (pentru iulianiasi):

Sunt din Brasov, dar momentan nu sunt in tara.

| iulianiasi explică (pentru AgathaRo):

Ma gandeam ca esti din Iasi si stii un service bun