| DonnaEmperatriz a întrebat:

Am o pereche de blugi pe care o ador:X...sunt mai deschisi la culoare.
Ieri am observat ca i-am patat cu fond de ten si nu pot scoate petele.Am incercat cu miez de paine si nu merge, o sa incerc si cu vanish dar nu prea cred ca o sa functioneze.Ale idei mai aveti?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Pune pe pata respectiva Vanish Intelligence Plus, lasa solutia pe pantalon o jumatate de ora, apoi spala-i normal la masina...ma gandesc, ca daca pui apa oxigenata, sa nu se decoloreze mai tare.

3 răspunsuri:
| QuadruplePersonality a răspuns:

Eu demachiant si acetona am folosit cand mi-am patat o bluza cu fond de ten. Nu stiu daca pe blugi merge big grin

| CARMENCITA a răspuns:

La mine a iesit o pata de fond de ten cu apa si sapun.Incearca cu un detergent care scoate petele sau clor pentru rufe colorate.Vezi ca celalalt clor, pentru rufe albe decoloreaza.

| Jeny1 a răspuns:

Un pic de apă oxigenată și apoi imediat clătit cu apă din abundență.