| Reverse a întrebat:

Am o pereche de adidaşi bej/gri din piele întoarsă, care vin puţin mai sus de gleznă, care s-au pătat acolo sus de la o pereche de blugi închişi la culoare. Aveţi idee cu ce se poate scoate pata respectivă? E un albastru închis, am încercat cu gumă de şters dar nu merge, iar cu apă nu dau pentru că ştiu că se deteriorează materialul. Menţionez că nu am soluţie pentru curăţat specială pentru pielea întoarsă. Mulţumesc, dau fundă. happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu acetona, sau cu o solutie de dizolvat oja de pe unghii.Nu stiu cat de bine curata pielea intoarsa, dar de uscat se va usca foarte repede si n-o sa lase pete.