| stangaionut a întrebat:

Buna TPU.am o problema:am un telefon Nokia 500.Acum 2 zile am vrut sa-mi bag cateva melodii noi si cand am terminat am intrat in folderu cu muzica la telefon si supriza nu era nici o melodie si mi-au disparut si fotografiile, iar cand conectez PC cu telefonul mi le arata pe fiecare la locul sau:pozele la poze, fotografiile la fotografi etc ce sa fac? ajutorrrrrr tin sa mentionez ca am reformatat si PC si tot nu merge, va rog ajutati-ma chiar nu stie nimeni am dat si refresh la fisieru cu muzica din tel si nimic e gol si cand bag cablu de date in foderul cu muzica din tel imi arata in continuu: Conexiune USB activa si nu am card de memorie deoarece am 2G memorie interna.inainte mergea, acum nu mai merge

4 răspunsuri:
| Sabotu a răspuns:

Si eu am Nokia n97. La fel ca si tine nu am card deoarece am memorie interna 32gb. In trecut si eu am patit accelasi lucru. Am dat refresh la Music Library dar degeaba. In cele din urma mi-am dat update la sistemul de operare si am formatat telefonul. Dupa toate acestea si-a revenit... Succes!

| FHelp a răspuns:

Cel mai probabil ai virusi...ai scanat melodiile inainte sa le bagi pe telefon?happystraight face

| Alex209 a răspuns:

Problema ar putea fi de la card, sau numele melodiilor pe care le-ai pus sa fie prea lungi.Incearca sa mai scurtezi din numele melodiilor.Am patit si eu asa cu un LG KU990, dar problema era si din cauza ca numele melodiilor este prea mare si din cauza ca telefonul suporta 2GB pe card, iar Nokia 500 tot atata suporta, deci concluzia ar fi sa iti inlocuiesti cardul cu unul mai mic(gen 1GB, 128Mb etc...)Doar sa fie mai mic de 2 GB.

| SuZz a răspuns:

Si eu am patit asa si am gasit melodiile si pozele in mesaje!
Ciudat.